zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
Podporuji Jiřího Drahoše
Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

karta rostliny zobrazena tento rok 28x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Lamiales / Bignoniaceae / Handroanthus

Handroanthus ochraceus

Roste od střední Ameriky po Argentinu v podobě poloopadavého stromu. Dorůstá výšky do 25m při průměru kmene do 50cm. Borka je mělce rýhovaná se zploštělými žebry. Větve jsou v mládí 4hranné a ochlupené. Listy vyrůstají vstřícně, jsou dlanitě 5tičetné, vlastní lístky jsou vejčité, špičaté, celokrajné, dlouhé 5 - 22cm, široké 2 - 4cm a na spodní straně ochlupené. Květenstvím je lata, vlastní květy jsou žluté, zvonkovité, dlouhé 4 - 8cm a cípy jsou dlouhé 2cm. Plodem je ochlupená tobolka délky 25cm, šířky 1cm a obsahuje okřídlená semena šířky 2cm.

Vyhovují mu oblasti se suchým obdobím během roku.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Bignonia heteropoda, Bignonia tomentosa, Tabebuia blakeana, Tabebuia heteropoda, Tabebuia hypodictyon, Tabebuia ochracea, Tabebuia ochracea subsp. heteropoda, Tecoma campinae, Tecoma grandiceps, Tecoma hassleri, Tecoma hemmendorffiana, Tecoma heteropoda, Tecoma hypodictyon, Tecoma ochracea

Pro hnojení doporučuji:
Cererit - univerzální hnojivo 10kg / Cererit - univerzální hnojivo
za 289,00 Kč s DPH.

Popis rodu Handroanthus

Roste v latinské Americe a na jih po Argentinu, Paraguay a Čile v podobě stromu.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Bignoniaceae (Trubačovité)

Existuje v ní asi 120 rodů a asi 750 druhů. Naleznou se zde stromy nebo keře, řidčeji liány. Pochází zejména z teplých tropů a subtropů. Centrem druhové diversity je Jižní Amerika. Listy bývají zpeřené nebo dlanitě složené a protistojně vyrůstající. Květy mohou vyrůstat samostatně nebo v hroznech a vrcholíku. Okvětní lístky bývají zubaté nebo laločnaté. Díky efektní květům to bývají vhodné druhy pro pěstování v okrasných zahradách. Plodem je tobolka. Množí se semeny. Mezi nejznámější zástupce Trubač nebo Pyrostegia.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017