zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 376x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Lamiales / Bignoniaceae / Handroanthus

Handroanthus serratifolius

Roste od střední Ameriky po Argentinu v podobě stromu. Dorůstá výšky do 46m při průměru kmene 1,2 - 2,1m. Kvete žlutými květy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Bignonia araliacea, Bignonia conspicua, Bignonia flavescens, Bignonia patrisiana, Bignonia serratifolia, Gelseminum araliaceum, Gelseminum speciosum, H. araliaceus, H. atractocarpus, H. flavescens, Tabebuia araliacea, Tabebuia flavescens, Tabebuia monticola, Tabebuia serratifolia, Tecoma araliacea, Tecoma atractocarpa, Tecoma conspicua, Tecoma nigricans, Tecoma patrisiana, Tecoma serratifolia, Tecoma speciosa, Vitex moronensis

Na hnojení doporučuji:
Slepičí hnůj 3kg / Pravý Slepičí hnůj
za 95,00 Kč s DPH.

Popis rodu Handroanthus

Roste v latinské Americe a na jih po Argentinu, Paraguay a Čile v podobě stromu.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Bignoniaceae (Trubačovité)

Existuje v ní asi 120 rodů a asi 750 druhů. Naleznou se zde stromy nebo keře, řidčeji liány. Pochází zejména z teplých tropů a subtropů. Centrem druhové diversity je Jižní Amerika. Listy bývají zpeřené nebo dlanitě složené a protistojně vyrůstající. Květy mohou vyrůstat samostatně nebo v hroznech a vrcholíku. Okvětní lístky bývají zubaté nebo laločnaté. Díky efektní květům to bývají vhodné druhy pro pěstování v okrasných zahradách. Plodem je tobolka. Množí se semeny. Mezi nejznámější zástupce Trubač nebo Pyrostegia.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018