zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 82x

Byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Teesdalia (Nahoprutka)

Pro ekologické přírodní hnojení doporučuji:
NATURA Přírodní organické kapalné hnojivo UNIVERZÁLNÍ 1 l / Přírodní hnojivo univerzální Natura
za 109,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Teesdalia coronopifolia

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Guepinia coronopifolia, Guepinia lepidium, T. coronopifolia var. coronopifolia, T. coronopifolia var. dubia, T. falciformis, T. lepidium, T. regularis, Thlaspi coronopifolia, Thlaspi coronopifolium

Teesdalia nudicaulis (Nahoprutka písečná)

Roste v západní a jihozápadní Evropě. Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky 8 - 15 (i 20)cm. Stonek je nevětvený, ochlupený jen řídce místy a bezlistý. Listy vytvářejí přízemní růžici. Jsou peřenoklaně lyrovité až peřenosečné, dlouhé 2 - 5cm. Několik menších kopinatých se může objevit i na stonku. Kvete v malém hroznu na konci stonku bílými kvítky velikosti 2mm tvořenými 4mi okvětními lístky. Plodem je plochá šešule. Patří mezi ohrožené druhy C2.

Vyhovují ji chudé suché písčité půdy, okraje cest, atp. Nesnáší vápno.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Capsella nudicaulis, Folis nudicaulis, Guepinia nudicaulis, Iberis nudicaulis, Lepidium nudicaule, T. iberis, Thlaspi nudicaule


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018