zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 32x

Sukulenty : Magnoliopsida / Caryophyllales / Aizoaceae / Titanopsis

Titanopsis schwantesii

Druhové jméno bylo vybráno na počest německého prof. archeologie a botanika Gustava Schwatese (1881 - 1960). Roste v podobě přízemní listové růžice o průměru 5cm. Listy jsou ztlustlé, na řezu 3úhlé, na vrcholu bíle bradavičnaté. Kvete bleděžlutými květy o průměru do 2cm.

Vyhohvuje mu plné slunce, štěrkovitá dobře propustná půda a suchá půda. Starší rostliny se zimují za teplot 5 - 10°C za sucha.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Popis rodu Titanopsis

Rostou v JAR a jižní Namibii jako sukulentní rostliny. Nedorůstají vyšší výšky než 10cm. Listy vytvářejí přízemní růžici, mají délku do 3cm, jsou ztlustlé, tupé, kulaté nebo tupě špičaté. Kvete žlutými květy o průměru 2cm. Nejznámějším druhem je T. calcarea.

Vyhovuje jim plné slunce a dobře propustná suchá půda.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018