zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

karta rostliny zobrazena tento rok 27x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Caryophyllales / Polygonaceae / Triplaris

Triplaris gardneriana

Roste v Peru v podobě stromu. Listy jsou eliptické, oboustranně dlouze zašpičatělé, dlouhé 10 - 12,5cm, široké 4 - 7,5cm a sodní strana je drobně ochlupená. Květní obal vytváří prakticky až kulovitou ochlupenou trubku se zubatými výkrojky o délce 1,8cm, vnější laloky jsou eliptické, tupé a vnitřní čárkovité.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: T. bonplandiana, T. guaranitica

Pro hnojení doporučuji:
Cererit - univerzální hnojivo 10kg / Cererit - univerzální hnojivo
za 289,00 Kč s DPH.

Popis rodu Triplaris

Roste v Severní i Jižní Americe v podobě dvoudomého stromu. Větve bývají na řezu duté s přihrádkami. Listy jsou velké, zpravidla se 3 - 6ti podélnými párovitými pruhy a krátkými řapíky. Květenstvím je hustý latnatý hrozen nebo svazeček, listeny jsou malé, vejčité, dlouze špičaté. Plodem je 3hranná nažka. Nejznámějším druhem je T. cumingiana.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017