Facebook
 
 
 

Ne všechny druhy by se daly zařadit do zvolené skupiny, stejně tak tu nenajdete všechny druhy, které by jsem měly patřit. Třídění je tvořeno tak, aby odpovídalo nejvýraznější charakteristice rodu.

Kapradiny

Acrostichum (Prašnatec)
Adiantum (Netík)
Aglaomorpha (Morfa)
Anemia (Tykadlovka)
Angiopteris (Obroň)
Anogramma (Anograma)
Arachniodes
Araiostegia
Aspidotis
Asplenium (Sleziník)
Astrolepis
Athyrium (Papratka)
Blechnum (Žebrovice)
Bolbitis (Bolbitys)
Botrychium (Vratička)
Brainea (Brajnea)
Calochlaena (Vysočka)
Cardiomanes
Ceterach (Kyvor)
Cheilanthes (Podmrvka)
Christella
Cibotium (Cibot)
Colysis
Cryptogramma (Jinořadec)
Culcita (Kulcita)
Cyathea (Cyatea)
Cyclopeltis (Kruhoštítka)
Cyrtomium (Srpovice)
Cystopteris (Puchýřník)
Davallia (Davalie)
Dennstaedtia (Denstetyje)
Deparia
Dicksonia (Diksonie)
Dicranopteris (Dvojpírka)
Didymochlaena (Plášťovka)
Diphasiastrum (Plavuník)
Diplazium (Diplazium)
Dipteris
Doodia (Dódyje)
Doryopteris (Rozeklanec)
Drynaria (Drynárie)
Dryopteris (Kapraď)
Elaphoglossum (Jazyčník)
Gleichenia (Pásatka)
Gymnocarpium (Bukovník)
Helminthostachys (Hlízelka)
Hemionitis (Hemionka)
Histiopteris (Histyopteris)
Humata
Huperzia (Vranec)
Hymenophyllopsis (Hymenofylopsis)
Hymenophyllum (Blánatec)
Hypodematium
Isoloma (Isoloma)
Jamesonia (Jamesonie)
Lastrea (Pérnatec)
Lepisorus
Leptorumohra (Leptorumora)
Leucostegia (Blednička)
Lomariopsis (Lomára)
Lophosoria
Lycopodiella (Plavuňka)
Matteuccia (Pérovník)
Microgramma
Microlepia (Šupinovka)
Microsorum (Hnědovka)
Mohria (Mórije)
Myriopteris
Myrmecopteris
Nephrolepis (Ledviník)
Niphidium (Tuholist)
Notholaena (Podmrvka)
Oleandra (Šimcha)
Onoclea (Onoklea)
Ophioglossum (Hadilka)
Oreopteris
Orthotrichum (Šurpek)
Osmunda (Podezřeň)
Pellaea (Kožitka)
Pentagramma
Phegopteris (Bukovinec)
Phlebodium (Tečkovka)
Phyllitis (Jelení jazyk)
Phyllitopsis
Pilularia (Míčovka)
Platycerium (Parožnatka)
Pleopeltis
Pleurosorus
Polypodium (Osladič)
Polystichum (Kapradina)
Psilotum (Prutovka)
Pteridium (Hasivka)
Pteris (Křídelnice)
Ptisana (Ptysana)
Pyrrosia (Žárka)
Rumohra (Rumohra)
Sadleria (Sadlerije)
Sceptridium (Vratička)
Scyphularia
Selaginella (Vraneček)
Sphaeropteris (Sferopteris)
Stenochlaena (Vytáhlice)
Sticherus (Zipník)
Tectaria (Pokryvnice)
Thelypteris (Kapradník)
Todea
Trichomanes (Vláskatec)
Ulota (Kadeřavec)
Vittaria (Pentlička)
Woodsia (Kapradinka)
Woodwardia (Vodvardyje)
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018