Facebook
 
 
 

Ne všechny druhy by se daly zařadit do zvolené skupiny, stejně tak tu nenajdete všechny druhy, které by jsem měly patřit. Třídění je tvořeno tak, aby odpovídalo nejvýraznější charakteristice rodu.

Subtropické byliny

Abronia (Abronie)
Acanthocephalus
Achyronychia
Acmispon
Actinolema
Agriophyllum
Ajania
Albovia
Alhagi (Manovec)
Allionia
Alococarpum
Alyssoides
Alyssopsis
Amblyocarpum
Amblyopogon
Ammannia (Tuhanka)
Ammoides
Amsinckia
Anarrhinum
Anastatica (Choulivka)
Anchonium
Anisosciadium
Ankyropetalum
Anthochlamys
Anvillea
Aphanopleura
Aphyllanthes (Bezlístka)
Arctotheca (Oruňka)
Argyrolobium
Artedia
Asperuginoides
Athamanta
Athanasia
Atractylis (Bádel)
Aulacospermum
Azilia
Azorina
Baileya
Bergia (Bergie)
Bituminaria (Bituminárie)
Blackstonia (Žlutnice)
Blepharis (Blefarka)
Bombycilaena (Protěžka)
Boreava
Bowlesia (Boulesie)
Brossardia
Buffonia
Caccinia (Kakcinie)
Cachrys (Kadidlovka)
Calcareoboea
Callicephalus
Calyptrosciadium
Camissoniopsis
Canna (Dosna)
Carduncellus
Carrichtera
Carthamus (Světlice)
Cautleya
Centratherum
Cephalorhizum
Ceratocephalus
Cervaria
Chaetonychia
Chamaesciadium
Chardinia
Cheirolophus
Chiliadenus
Chrozophora (Vratisluň)
Cithareloma
Clastopus
Coris (Koridka)
Coronopus (Vranožka)
Cristaria
Crithmum (Motar)
Crucianella (Kíženka)
Crucihimalaya
Crusea
Cuphea (Hlazenec)
Dethawia
Dichelostemma
Dodartia
Doryanthes (Kopinatec)
Dorycnopsis
Dysosma
Dysphania
Echinophora (Echinofora)
Eclipta
Einadia
Elaeoselinum (Šutranka)
Elaeosticta
Elegia
Emex
Endressia
Eremalche
Eremodaucus
Eremothera
Erucaria
Eustoma (Eustoma)
Exaculum
Exacum (Hořepník)
Fascicularia (Fascikularie)
Fedia (Fedie)
Felicia
Ferulago (Ločidlovka)
Forsskaolea
Freesia (Frézie)
Geogenanthus (Zeměkvět)
Gerbera (Gerbera)
Gloxinella
Gomphocarpus (Ostnoplod)
Gorteria
Guillonea
Guiraoa
Guizotia (Mastňák)
Halocnemum
Halogeton
Halopeplis
Harpagophytum (Harpagofyt)
Hedychium (Okrasný zázvor)
Hedypnois
Hesperocallis
Hirschfeldia (Huseničák)
Hyoseris
Isotoma
Jasonia
Kickxia (Úporek)
Klasea (Srpice)
Kosteletzkya
Kundmannia
Leonotis
Lepechinia
Litwinowia
Mantisalca (Hispanka)
Maresia
Melanoselinum
Microcnemum
Monolopia
Moricandia
Morina (Morina)
Neatostema (Kamejka)
Nertera (Korálovka)
Notoceras
Odontonema
Opopanax (Moračina)
Otanthus
Pallenis (Hvězdička)
Pardoglossum
Patellifolia
Peganum (Peganum)
Pericallis
Phormium (Lenovník)
Phyla
Physaria
Physochlaina
Pilopleura
Platycapnos
Plocama
Polycarpaea (Mnohoplod)
Porophyllum
Primulina
Proboscidea (Ďáblův spár)
Pseudorlaya (Paprska)
Pteranthus
Rafinesquia
Rauhia
Reichardia
Reineckea (Reineckea)
Rhagadiolus (Kosatka)
Rhynchocorys
Ridolfia
Rytidocarpus
Sansevieria (Tenura)
Scaevola (Vějířovka)
Schenkia
Schkuhria (Kruženka)
Semenovia
Sesamoides
Simethis
Sisymbrella
Spergularia (Kuřinka)
Stizolophus
Strelitzia (Strelicie)
Succowia (Succowia)
Thapsia (Tapsie)
Theligonum
Theodorovia
Tithonia (Titonie)
Trachelium (Zvonečkovec)
Tyrimnus
Valantia (Valantka)
Velezia
Verbena (Sporýš)
Volutaria
Xylanthemum
Zantedeschia (Kornoutnice)
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018