Ne všechny druhy by se daly zařadit do zvolené skupiny, stejně tak tu nenajdete všechny druhy, které by jsem měly patřit. Třídění je tvořeno tak, aby odpovídalo nejvýraznější charakteristice rodu.

Trávy

Aegilops (Mnohoštět)
Aeluropus
Agropyron (Žitňák)
Agrostis (Psineček)
Aira (Ovsíček)
Airopsis
Alopecurus (Psárka)
Ammochloa
Ammophila (Kamýš)
Ampelodesmos (Ampelodesma)
Andropogon (Vousatice)
Anthoxanthum (Tomka)
Apera (Chundelka)
Aristida
Arrhenatherum (Ovsík)
Arundo (Trsť)
Avenula (Ovsíř)
Bothriochloa (Vousatka)
Bouteloua (Butelua)
Brachiaria
Brachypodium (Válečka)
Briza (Třeslice)
Bromus (Sveřep)
Buchloe
Bulbostylis
Calamagrostis (Třtina)
Capsella (Kokoška)
Carex (Ostřice)
Catabrosa (Odemka)
Catapodium
Cenchrus
Chasmanthium (Plochoklásek)
Chionochloa
Chloris (Chloridka)
Chondrosum
Chrysopogon (Zlatovous)
Cleistogenes (Dvouřadec)
Coleanthus (Puchýřka)
Cortaderia (Kortaderie)
Corynephorus (Paličkovec)
Crypsis (Skrytěnka)
Cutandia
Cymbopogon
Cynodon (Troskut)
Cynosurus (Poháňka)
Dactylis (Srha)
Danthonia (Trojzubec)
Dasypyrum (Kosmáč)
Deschampsia (Metlice)
Digitaria (Rosička)
Echinaria
Echinochloa (Ježatka)
Ehrharta
Elymus (Pýrovník)
Elytrigia (Pýr)
Eragrostis (Milička)
Eremopyrum
Festuca (Kostřava)
Ficinia
Fimbristylis
Gahnia
Gastridium (Bérovník)
Gaudinia (Lámavka)
Glyceria (Zblochan)
Gynerium
Helictotrichon (Ovsíř)
Henrardia
Heteropogon
Hierochloe (Tomkovice)
Holcus (Medyněk)
Hordelymus (Ječmenka)
Hyparrhenia (Vousatice)
Hystrix
Imperata (Imperáta)
Juncus (Sítina)
Kobresia
Koeleria (Smělek)
Lagurus (Zaječí ocásek)
Lamarckia (Zlatochvost)
Leersia (Tajnička)
Leymus (Ječmenice)
Lolium (Jílek)
Luzula (Bika)
Melica (Strdivka)
Melinis
Mibora (Trpaslička)
Micropyrum
Milium (Pšeníčko)
Miscanthus (Ozdobnice)
Muhlenbergia
Nardus (Smilka)
Oplismenus (Prosovnice)
Oreochloa (Holnice)
Oreojuncus (Sítina)
Oryzopsis (Rýženka)
Parapholis
Paspalum (Paspal)
Pennisetum (Vousatec)
Phalaris (Chrastice)
Phleum (Bojínek)
Pholiurus (Ocáskovec)
Piptatherum (Rýženka)
Piptochaetium
Poa (Lipnice)
Rhynchospora (Hrotnosemenka)
Rostraria (Smělka)
Schizachyrium
Sclerochloa (Tužanka)
Sesleria (Pěchava)
Setaria (Bér)
Spartina (Spartina)
Spinifex
Spodiopogon
Sporobolus (Opadavec)
Stipa (Kavyl)
Taeniatherum
Themeda (Štětkovka)
Tragus (Bodloplev)
Tricholaena
Trichophorum (Suchopýrek)
Triodia
Trisetaria
Trisetum (Trojštět)
Uncinia
Ventenata (Ovsiřík)
Vulpia (Mrvka)
x Festulolium
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018