Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 200 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Jan Pokorný - Opomíjená úloha vegetace v distribuci sluneční energie
Záznam mimořádné přednášky, kterou uspořádala Učená společnost České republiky v budově AV ČR 9. 4. 2019

Některá semena potřebují mráz: Které trvalky je potřeba vysévat právě teď?
vypukne a vy si užijte pobyt na zahradě o něco déle každý den? Už nyní na přelomu ledna a února můžete začít s výsevem. Nejen zeleninu, ale i trvalky lze vysít takhle brzy. Víte, co vysévat už koncem ledna?

Nejagresivnější druhy rostlin: Nemáte je na své zahradě?
pichlavé či alergizující, ale takové, které jen jednou vysadíme – a pak navěky plejeme.

Inspirace na jaro: Nejpraktičtější a nejkrásnější vyvýšené záhony
letech zažívají velký návrat. Je to nejen díky tomu, že pěstování v nich má spoustu výhod, je praktické a efektivní, ale také proto, že jsou prostě krásné. Vyvýšené záhony nejsou jen ideálním místem pro mrkve a saláty, ale také krásným prvkem do každé zahrady.  

Jak zadržet vodu na zahradě: Naši předci to uměli skvěle
neustále se právem zvedá její cena. Jak ušetřit vodu i peníze na zahradě? Naši předci na to byli zaručení experti! Ono jim nic jiného nezbývalo, protože by neměli co do pusy. Co bychom se od nich měli naučit?

Odrůdy nové, či staré? Zajímavý rozhovor o jabloních a hrušních s odborníkem
na trhu poměrně široká, v zahradnictvích a školkách lze sehnat stromky do všech oblastí a nadmořských výšek. Je však zajímavé, že již řadu let se lidé shánějí po takzvaných starých odrůdách, o nichž se mnohdy domnívají, že budou plodit lepší a chutnější ovoce. Jestli je to pravda, na to odpovídá

Poslední přidané rody: Gontscharovia, Gmelina (Gmelina), Glycosmis (Glycosma), Glochidion (Glochidion), Girardinia (Girardinie), Desfontainia (Desfonténie), Amphicarpaea, Agalinis, x Pucciphippsia, Stenotus, Lechea, Discocnide, Laportea (Laportea), Hypoxis (Tvrzeň), Gutierrezia (Gutierezie), Dyssodia, Cycloloma, Deinanthe, Decumaria (Dekumarie), Vanheerdea

      © Aleš Kyral 2007 - 2022