Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 200 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Jan Pokorný - Opomíjená úloha vegetace v distribuci sluneční energie
Záznam mimořádné přednášky, kterou uspořádala Učená společnost České republiky v budově AV ČR 9. 4. 2019

Botanik Václav Větvička: Pěstujte hastrmanovo kvítí
tu na hladině nad sebou? Okopávat se nemusí, přihnojují ji ryby, a květy leken mu svítí ve dne a snad i v noci...

Jak poznat kvalitní český česnek
nikdo z nás jistě nepochybuje. Navíc spousta pokrmů a našich oblíbených jídel bez chuti česneku nejsou a nebudou nikdy to pravé. Proto se vyplatí pěstovat český česnek s jeho výraznou chutí, na kterou je většina z nás zvyklá. Jak ale poznat ten správný český česnek?

Dobré odpoledne - Ne každé mládě, které venku najdete, potřebuje pomoc, připomínají ochránci přírody
V bartošovické záchranné stanici pro volně žijící živočichy přibývá mláďat. Aktuálně jich tam je asi stovka. Ochránci přírody však upozorňují, že lidé často objevená mláďata v přírodě nosí do stanice zbytečně, pomoc nepotřebují. A pečovatelé tak nárůst počtu mláďat jen stěží zvládají.

Galerie: Nejkrásnější pevné i sypané chodníky a cestičky pro každou zahradu
zahrady i zahradu s domem. Jejich podoba je pro celkový vzhled zahrady velmi důležitá. Záleží na jejich umístění, tvaru i použitém materiálu. Jaký vybrat?

Malý ale účinný zabiják: Vypusťte na slimáky jejich přirozeného nepřítele
dávat přednost způsobům ohleduplným k životnímu prostředí. Nezničí na zahradě přírodí rovnováhu, neuškodí lidem ani domácím zvířatům a přitom skvěle účinkují.

Poslední přidané rody: Viviania, Adesmia, Dendrosicyos, Clinacanthus, Baliospermum, Atelanthera, Asystasia, Acanthephippium, Aglaia (Aglája), Puna, Brasiliopuntia, Grusonia, Eriospermum, Centropodia, Hesperalbizia, Abarema (Abarema), Arundinella, Ampelocalamus, Himalayacalamus, Drepanostachyum

      © Aleš Kyral 2007 - 2020