Facebook
 
 
 

Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 200 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Fridays For Future/Stávka za klima
Tleskám za výborný nápad studentům na vyvolání tlaku, který snad konečně dokáže pohnout s vládami, které dokáží pouze mluvit a nekonat. Vyvolali u nás Sametovou revoluci a snad se jim to podaří i teď. Ty člověče, který toto čteš, podpoř je, vem osud naší jediné planety Země do svých rukou a nesváděj pak vinu na ostatní. Nebo snad věta "Po nás - potopa" platí i pro Tebe?!

Pestrá zahrada je zdravá, krásná a přináší radost všem
prostředí a úkrytů, stane se rájem pro živočichy, kteří vám ji pomohou udržet v přírodní rovnováze, zdravou a krásnou. A také ji svou přítomností oživí.

Národní park České Švýcarsko zpřísní hlídky v okolí hnízdišť vzácných ptáků kvůli neukázněným turistům
Národní park České Švýcarsko chystá na příští hnízdící sezonu sokolů stěhovavých přísná opatření a nepřetržitou hlídkovou službu. Po letech bohatých na odchovy sokolích mláďat přišel letos propad o polovinu. Podle strážců za to mohou hlavně turisté, kteří ptáky v hnízdech rušili.

Jaký jídelníček udrží mozek v kondici?
fyzické, ale také psychické zdraví a mentální schopnosti. Mozek a jeho funkce můžeme podpořit každý den pestrou stravou a volbou vhodných potravin.

Poradíme vám - Jaké nejčastější chyby děláme při třídění odpadu?
Spousta z nás už poctivě třídí odpad, ale ne vždy si jsme jistí, do jaké popelnice co patří. Také tápete, kam s krabicí od mléka, když zvenku je to papír a zevnitř hliník? A co mikrotenové sáčky, můžeme je hodit do popelnice na plast? A je nutné vymývat kelímky od jogurtů, než je umístíte do plastů? Poslechněte si dnešní pořad a dozvíte se víc.

Radioporadna - Houbaři si neví rady s některými nálezy. Které houby se teď nejvíc řeší v poradnách?
Houbaři přinášejí do poraden nejčastěji ryzce hnědé, pestřece, ale také bedlu zardělou nebo pošvatku plavou. Ale pozor! Všechny tyto houby jsou mírně jedovaté.

Poslední přidané rody: Limbarda, Otospermum, Glossopappus, Mauranthemum, Opophytum forsskalii, Rhodanthemum, Cladanthus (Kráska), Hammada, Glebionis (Zlateň), Prolongoa, Hymenostemma, Castrilanthemum, Soliva, Nolletia, Laphangium, Halothamnus, Halotis, Helminthotheca, Xylia, Buchanania (Buchananie)

(c) Aleš Kyral 2007 - 2019