Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 200 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Fridays For Future/Stávka za klima
Tleskám za výborný nápad studentům na vyvolání tlaku, který snad konečně dokáže pohnout s vládami, které dokáží pouze mluvit a nekonat. Vyvolali u nás Sametovou revoluci a snad se jim to podaří i teď. Ty člověče, který toto čteš, podpoř je, vem osud naší jediné planety Země do svých rukou a nesváděj pak vinu na ostatní. Nebo snad věta "Po nás - potopa" platí i pro Tebe?!

Den na Moravě - Host Dne na Moravě: Miroslav Svoboda
Čištění Bořího lesa na Břeclavsku od munice se zastavilo. Státní podnik Lesy ČR vypověděl smlouvu firmě MPK net, která měla zajistit likvidaci munice v šesté etapě.

Kalina, která zahradu krášlí po celý rok? Je stálezelená a kvetoucí
přitom nenáročná a dlouhověká dřevina. Vynikne jako solitér, ve skupině i nad stínomilnými trvalkami.

Dobré dopoledne - Celou farmu bude jednou možné řídit prostřednictvím mobilní aplikace
Říká se tomu chytré zemědělství. Farmář má k dispozici data o počasí, o stavu svých polí, zároveň družicová data o tom, kde roste plevel.

Zprávy - Včelaři v Plzeňském kraji mohou nechat testovat svá včelstva na včelí mor. Zaplatí to kraj
V Plzeňském kraji začalo plošné testování na mor včelího plodu. Bakteriální infekce napadá larvy a postupně hubí celá včelstva. Každému chovateli, který si nechá vyšetřit své včely na tuto nebezpečnou nákazu, zaplatí testy plzeňské hejtmanství. Uvolnilo pro tento účel více než dva miliony korun. Spolu s veterinární správou a včelařským svazem chce v regionu najít případná ohniska nemoci.

Pro a proti - Vypněme třetinu uhelných elektráren a zastavme obludné exporty elektřiny, radí expert Greenpeace
Premiér Andrej Babiš (ANO) prohlašuje, že příští týden na setkání evropských lídrů zablokuje závazek uhlíkové neutrality do roku 2050, pokud Brusel neuvolní Praze ruce v rozvoji jaderné energetiky a nepřidá stamiliardy pro přechod na bezemisní ekonomiku. Měla by se Česká republika přihlásit k závazku uhlíkové neutrality?

Poslední přidané rody: Acanthoprasium, Aconogonon, Chrysojasminum, Hormuzakia, Cynoglottis (Pilát), Euclea, Lannea (Lanea), Boswellia (Kadidlovník), Aizoanthemopsis, Soda, Lipandra, Eokochia, Chenopodiastrum, Arthrocaulon, Pseudostellaria (Pseudostelárie), Mcneillia, Facchinia, Drypis, Myriolimon, Rhizobotrya

      © Aleš Kyral 2007 - 2019