Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 200 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Jan Pokorný - Opomíjená úloha vegetace v distribuci sluneční energie
Záznam mimořádné přednášky, kterou uspořádala Učená společnost České republiky v budově AV ČR 9. 4. 2019

Taje rychlení: Proč zlatice v teple vykvete, ale růže nikoli?
kamny, zatemňoval je kornoutem z papíru a zjara se těšil z jejich vůně. A také jsme rychlili barborky. Které rostliny lze probudit předčasně?

Magazín Leonardo - Česká polární expedice se chystá do Antarktidy
Studie českých vědců a tom, jaký má vliv znečištěného životního prostředí na zdraví populace. E-cigarety z pohledu vědců. Jak si vede první česká soukromá družice.

Úspěšné semenaření: Které plodiny jsou příbuzné a kříží se spolu?
vybrat druhy a odrůdy, které budeme osivařit v nadcházející sezoně. Znát taje cizosprašnosti, ale také příbuznosti plodin je přitom klíčové.

Hobby magazín - Invazní druhy sem zavlekl člověk a člověk by měl přírodě pomoci je potlačit
Tzv. antiinvazní novelu zákona o ochraně přírody a krajiny začátkem ledna schválila vláda. Novela v návaznosti na evropské předpisy nově specifikuje, jak postupovat proti invazním nepůvodním druhům rostlin a živočichů. Ochránci přírody zákonnou úpravu vítají.

Zprávy - Ukradená divočina vás ve Dvoře Králové upozorní na ilegální obchod s divokými zvířaty
Safari Park Dvůr Králové se připojil ke kampani zoologických zahrad proti ilegálnímu obchodování s divokými zvířaty, částmi jejich těl a výrobků z nich. Veřejnost s tímto tématem seznamují v zimním pavilonu žiraf fotografie Lucie Čižmářové.

Poslední přidané rody: Rhodophiala, Allardia, Acanthocereus, Eucrosia, Aliopsis, Aleurites (Tungovník), Aletris (Aletridka), Visnaga, Siculosciadium, Petagnaea, Oreoselinum, Grafia, Geocaryum, Lereschia, Bonannia, Eriophyton, Ainsliaea, Xerolekia, Tripolium (Hvězdnička), Cardiocrinum (Křínovec)

      © Aleš Kyral 2007 - 2020