Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 200 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Jan Pokorný - Opomíjená úloha vegetace v distribuci sluneční energie
Záznam mimořádné přednášky, kterou uspořádala Učená společnost České republiky v budově AV ČR 9. 4. 2019

Jak zabránit psům, aby ničili zahradu
přijdete na zahradu a uvidíte spouť, kterou váš mazlíček dokázal napáchat, nejraději byste ho roztrhli jako hada. Je to ale skutečně jeho chyba?

Chytré triky, jak se vypořádat s plevelem na zahradě
ním je dlouhodobý a někdy máme pocit, že marný. Není tomu ale tak. I v tomto případě platí přísloví, že trpělivost přináší růže.

Jak moc je nebezpečné bodnutí sršně ve srovnání s vosou nebo včelou?
pověstí. Ne však úplně právem. Ve skutečnosti jsou to v podstatě mírumilovní tvorové a ani jejich jed není tak moc nebezpečný, jak se traduje. 

Nastal čas vysadit jahodníky: Jaké a kam, aby úroda byla za rok maximálně bohatá
podaří jejich výsadbu zrealizovat do konce srpna, můžete očekávat bohatou úrodu sladkých lahodných plodů.

Vyčistěte zahradu od slimáků: Nenápadné bojovnice slimáka samy vyhledají a zničí
na více než desetinásobně většího nepřítele a během pár dní jej totálně zlikviduje. Má to jedno ale... parazitické hlístice jako zabiják slimáků fungují jen za dodržení určitých podmínek.

Poslední přidané rody: Vahlia, Mulinum, Laretia, Arctagrostis, Agoseris, Consolea, Viviania, Adesmia, Dendrosicyos, Clinacanthus, Baliospermum, Atelanthera, Asystasia, Acanthephippium, Aglaia (Aglája), Puna, Brasiliopuntia, Grusonia, Eriospermum, Centropodia

      © Aleš Kyral 2007 - 2020