Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 200 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Jan Pokorný - Opomíjená úloha vegetace v distribuci sluneční energie
Záznam mimořádné přednášky, kterou uspořádala Učená společnost České republiky v budově AV ČR 9. 4. 2019

Jak a kdy prořezat růže? Napoví vám zlatý déšť, neudělejte obvyklou chybu
z pohádky o Šípkové Růžence? S velkými květy a omamně vonící? Základem je správná péče, tedy výběr vhodného stanoviště a především pravidelný a dobře provedený řez. Jak na něj?

Zasaďte cibulku do igelitových sáčků. Vejdou se kamkoliv a výnos je skvělý
i přesto vás lákají vlastní vypěstované zdravé produkty? Zkuste si zasadit cibulku. Budete překvapeni, jak je to lehké.

Natura: Lesní závod Židlochovice podle entomologů škodí přírodě na Pálavě. Vědci se obrátili na policii
Entomologové podali trestní oznámení kvůli ničení přírody v oboře Bulhary. Ta spadá pod CHKO Pálava a bývala tradičním domovem ohrožených druhů, zejména motýla jasoně dymnivkového. Jeho populace v oboře, ve které hospodaří Lesy České republiky, ale v posledních letech takřka zmizela. A podle České společnosti entomologické za to mohou právě Lesy České republiky.

Meteor o bezhlavém plži, gravitačních vlnách a magnetických očích
Poslechněte si:01:33 Může se z plže stát bezhlavý rytíř?11:29 Objev krevního oběhu16:28 Co se dá vyčíst z gravitačních vln?29:35 Poklady školních sbírek42:15 Vnímají zvířata magnetické pole?

Hnojivo z droždí je vitaminová bomba. Vyrobte jej a přidejte k sazeničkám
směs živých jednobuněčných organismů, které lidstvu už od starověku pomáhají vyrábět chléb, pivo a víno. Možná vás překvapí, že mohou být nápomocné i v zahradě. Uplatní se jako růstový stimulant nebo skvělé hnojivo.

Poslední přidané rody: Dendrolobium, Phyllospadix, Phippsia, Phyllodium, Codariocalyx, Ohwia, Desmodium (Stužkovec), Deguelia, Derris (Kožnatec), Deeringia, Debregeasia, Bursaria, Dalechampia (Dalechampie), Brya (Brya), Brachycome (Všelicha), Brabejum (Brabejka), Bowkeria, Pilgerodendron, Packera, Osmorhiza (Čechřicovice)

      © Aleš Kyral 2007 - 2021