Facebook
 
 
 

Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 200 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Fridays For Future/Stávka za klima
Tleskám za výborný nápad studentům na vyvolání tlaku, který snad konečně dokáže pohnout s vládami, které dokáží pouze mluvit a nekonat. Vyvolali u nás Sametovou revoluci a snad se jim to podaří i teď. Ty člověče, který toto čteš, podpoř je, vem osud naší jediné planety Země do svých rukou a nesváděj pak vinu na ostatní. Nebo snad věta "Po nás - potopa" platí i pro Tebe?!

Příběhy z Vysočiny - Není to obyčejný dub. K jeho kmeni si přivázal koně vojevůdce Jan Žižka
Zná jej každý účastník legendárních Závodů do vrchu i každý, kdo sjíždí do Náměště nad Oslavou kolem zdejšího zámku.

Zprávy - Místo sůl, můžeme říkat, že je déšť nad zlato. Deficit podzemních vod dál zůstává
Vydatné květnové srážky podzemním vodám nijak zásadně nepomohly. I když byl minulý měsíc srážkově nadprůměrný, na řadě míst se dešťům podařilo jen na čas zastavit pokles hladin podzemních vod. A jinde ani to ne. 

Safari - Pavilon Ptačí svět v Safari Parku Dvůr Králové vám po přestavbě přiblíží ostrov Madagaskar
Návštěvníky Safari Parku Dvůr Králové čeká už brzy jedna z letošních novinek. Tou bude nový kabát pavilonu Ptačí svět, kterým se pracovnicí zahrady pokouší představit faunu a flóru ostrova Madagaskar. Expozice je zatím mimo provoz, na poslední úpravy se zašel s mikrofonem podívat redaktor Václav Plecháček.

Dnešní Plus - Pokud s tím něco neuděláme, budou sušší oblasti Země ještě víc suché. Vody bude dost tak akorát v Grónsku, varuje klimatolog
Extrémní výkyvy počasí teď zažíváme pěkně na vlastní kůži. A lepší to nebude, protože změna klimatu, velké sucho nebo naopak přívalové srážky nás ještě pěkně potrápí.

Divizna a topolovka, krásné, léčivé a elegantní dvouletky
na vysokých stvolech. Divizna a topolovka zvaná slézová růže jsou výjimečné svým vzhledem i účinky.

Poslední přidané rody: Solenopsis (Solenopsis), Pseudoscabiosa, Reevesia, Enchylaena, Corrigiola (Drobnokvět), Margotia, Distichoselinum, Krubera, Stoibrax, Nautilocalyx, Leptinella, Magydaris, Caroxylon, Bolanthus, Zosima (Zosima), Zoegea, Zingeria, Zhumeria, Zeuxine, Zeugandra

(c) Aleš Kyral 2007 - 2019