Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 200 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Jan Pokorný - Opomíjená úloha vegetace v distribuci sluneční energie
Záznam mimořádné přednášky, kterou uspořádala Učená společnost České republiky v budově AV ČR 9. 4. 2019

Chcete se zbavit slimáků? Polijte je kávou. Je to drastické, ale funguje to
jedná se o slimáky, kteří sežerou vše, co vypěstujete. Pokud tedy chcete, aby z ní něco zbylo, zahajte proti nim efektivní boj. Možná se budete divit, ale většinu věcí, které vás těchto škůdců zbaví, máte standardně doma.

Hlodavci na zahradě? Přehled nejúčinnějších metod, jak se jich zbavit
zvířátka, která na zahradě vidět nechceme. Když se přemnoží, můžeme dát celé úrodě vale. Jak se jich konečně zbavit?

Proč zalévat kvetoucí rostliny olejem? Toto je trik zkušených zahradníků
déle? Přinášíme vám návod, jak za pomoci ricinového oleje prodloužit jejich čas květu. Navíc budou lépe vyživené, hezčí a svěžejší. Je to úplně snadné a zvládne to opravdu každý!

Řez jabloní pro začátečníky: Jak to udělat, aby strom zesílil a lépe plodil?
bohatou sklizeň chutných plodů, je nutné stromu věnovat čas v podobě každoročního prořezu koruny. Jednotlivé odrůdy ale potřebují specifický způsob řezu. Jak na to?

Přírodní hnojivo z kopřiv. Hodně zapáchá, ale výsledky jsou ohromující
používá v kuchyni, třeba do tradiční velikonoční nádivky, ale také se z ní připravuje léčivý čaj, který blahodárně působí na močový trakt, reguluje hladiny cukru v krvi a pomáhá odvodnit a detoxikovat organismus. Kopřiva je také skvělá na bolesti kloubů. A kromě lidí pomůže i rostlinám. Můžete z ní vyrobit domácí hnojivo, které vás překvapí svou účinností, a navíc nezatíží životní prostředí ani vaši peněženku.

Poslední přidané rody: Carmichaelia, Cymophyllus, Calamovilfa, Cacaliopsis, Brickellia, Brasenia (Brasenie), Balsamorhiza, Athysanus, Anisocarpus, Allotropa, x Agroelymus, Adenocaulon, Achlys, Cantua (Žlutobýl), x Arctodupontia, Duthiea, Dumasia, Sibbaldiopsis, Pyrrocoma, Orthocarpus

      © Aleš Kyral 2007 - 2021