Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 200 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Jan Pokorný - Opomíjená úloha vegetace v distribuci sluneční energie
Záznam mimořádné přednášky, kterou uspořádala Učená společnost České republiky v budově AV ČR 9. 4. 2019

Nejkrásnější popínavé rostliny, kterými můžete nechat obrůst pergoly a zákoutí
se odehrávají letní grilovačky, oslavy, ale také se zde skvěle relaxuje nebo pracuje. Zpříjemněte si pobyt pomocí popínavých rostlin.

Nejhorší zahradní škůdci ze všech? Tyhle přivítáte s otevřenou náručí
mšice a svilušky. Všechna tato zvířata patří do kategorie zahradních škůdců, i když ty prvně zmiňované rádi pozorujeme a připadají nám roztomilí. Jak se s nimi vypořádat ekologicky?

Přiveďte vodu do vaší zahrady a vytvořte relaxační oázu klidu a pohody
zahradu. A vybereme si raději klidnou plochu, nebo zvolíme vodu v pohybu

Nečekané využití vaječných skořápek na zahradě: Na rajčata i jinak
rovnou do koše. Já je dávám do extra košíčku na proschnutí a putují k tátovi pro slepice. Ale jakmile je čas vysadit rajčata, táta dostává skořápek minimálně.

Česnek a droždí byly hlavní zbraní našich babiček při boji se škůdci v zahrádce
Pokrok průmyslu nám přinesl řadu zlepšováků a téměř dokonalých produktů. Všechno má ale svá pro i proti a my se čím dál tím více ohlížíme po přírodních řešeních.

Poslední přidané rody: Balsamorhiza, Athysanus, Anisocarpus, Allotropa, x Agroelymus, Adenocaulon, Achlys, Cantua (Žlutobýl), x Arctodupontia, Duthiea, Dumasia, Sibbaldiopsis, Pyrrocoma, Orthocarpus, Hudsonia (Hudsonie), Euthamia, Distichlis, Cinna, x Achnella, Wilhelmsia

      © Aleš Kyral 2007 - 2021