Facebook
 
 
 

Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 200 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Fridays For Future/Stávka za klima
Tleskám za výborný nápad studentům na vyvolání tlaku, který snad konečně dokáže pohnout s vládami, které dokáží pouze mluvit a nekonat. Vyvolali u nás Sametovou revoluci a snad se jim to podaří i teď. Ty člověče, který toto čteš, podpoř je, vem osud naší jediné planety Země do svých rukou a nesváděj pak vinu na ostatní. Nebo snad věta "Po nás - potopa" platí i pro Tebe?!

Lavičky a další zahradní posezení
mohou být nejen místem určeným k posezení, odpočinku a rozjímání, ale mohou se také stát krásným doplňkem exteriéru. Pohodlné sezení, umělecké dílo, relaxace při houpání, to a ještě mnohem víc mohou znamenat lavičky v zahradách. Jakou si  do své zahrady vyberete vy?

Zprávy - Co naprší, to se zase odpaří. Ani víkendové deště zemědělcům moc nepomohly
Sucho na Vysočině je posledních několik týdnů setrvalým stavem, míní odborníci. Kukuřice, pšenice, ale i další zemědělské plodiny trpí nedostatkem vláhy.

Příběhy z Vysočiny - Opravený rybník v Černíči láká vzácné ptáky. Létají tam volavky popelavé i stovky vlaštovek
Rozlehlý rybník v Černíči na Jihlavsku je rájem ptáků. Nedávno prošel opravou, má teď pevnější hráze, a vznikly v něm nové tůně. Znovuzaplavením zarostlého dna pak ptáci získali úkryt i potravu.

Glosa Plus - Iva Pekárková: Červená veverka s ručením omezeným
Žily ve Spojeném království od nepaměti. Dlouho byly považované za škodnou a ještě v 60. letech 20. století na ně lidé líčili pasti či otrávené návnady a stříleli je na potkání.

Večerní Host Radiožurnálu - Seděly kolem mne opice a vzaly mě do party, popisuje fotograf přírody Petr Bambousek
Petr Bambousek se už víc než 15 let věnuje fotografii přírody. A nutno říci, že úspěšně, o čemž svědčí ocenění ze soutěží jako je Czech Press Photo, Wildlife Photographer of the Year nebo Nactus Awards. Za snímky zvířat podnikl na 40 expedic do tropů celého světa.

Poslední přidané rody: Halothamnus, Halotis, Helminthotheca, Xylia, Buchanania (Buchananie), Cratoxylum, Pentacme, Burmannia (Olachan), Rothmaleria, Solenopsis (Solenopsis), Pseudoscabiosa, Reevesia, Enchylaena, Corrigiola (Drobnokvět), Margotia, Distichoselinum, Krubera, Stoibrax, Nautilocalyx, Leptinella

(c) Aleš Kyral 2007 - 2019