Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 200 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Fridays For Future/Stávka za klima
Tleskám za výborný nápad studentům na vyvolání tlaku, který snad konečně dokáže pohnout s vládami, které dokáží pouze mluvit a nekonat. Vyvolali u nás Sametovou revoluci a snad se jim to podaří i teď. Ty člověče, který toto čteš, podpoř je, vem osud naší jediné planety Země do svých rukou a nesváděj pak vinu na ostatní. Nebo snad věta "Po nás - potopa" platí i pro Tebe?!

Den na Moravě - Host Dne na Moravě: biolog Jan Dungel
Unikátní ekosystém amazonského pralesa mizí. Co je toho příčinou? Hrozí světu ekologická katastrofa?

Zprávy - Včelaři stočili o polovinu medu méně než loni. Zákazníci tak zaplatí víc
Letošní rok byl pro včelaře podprůměrný. Na jihu Čech stočili kvůli nepříznivému počasí jen polovinu medu z běžné produkce. Vzhledem k menší celorepublikové produkci medu tato pochutina podraží.

Zprávy - Červené kůrovcové zóny přibývají i v Plzeňském kraji
Zelená a červená. Na tyhle dvě zóny rozdělilo ministerstvo životního prostředí české lesy. Červená označuje oblasti s mimořádnou kůrovcovou kalamitou. Vlastníci těchto lesů se mají soustředit především na aktivní vyhledávání ohnisek lýkožrouta smrkového, včas je vytěžit a účinně asanovat. Lhůta pro zalesnění se prodlužuje na pět let. To umožní vlastníkům lesa soustředit se výhradně na zpracování kůrovcového dříví a zabránit tak dalšímu šíření škůdce

Jak zkvalitnit těžkou, jílovitou půdu?
nízká, ani vysoká. Těžká jílovitá půda kořeny dusí a rozhodně nám nepomůže ani v obdobích sucha. Pomůže drenáž, vylehčení i vhodné hnojení.

Jak to vidí... - David Storch: Vysazování stromů může mít negativní následky
Ministerstvo teď nabízí dotace každému na výsadbu stromů. Biolog varuje před masivním vysazováním a zpochybňuje argument kyslíku. Kolik kyslíku stromy skutečně vyrobí?

Poslední přidané rody: Vulpiella, Stipellula, Patzkea, Oloptum, Megathyrsus, Leucopoa, Helictochloa, Desmazeria, Cornucopiae, Schoenoplectiella (Skřípinec), Plicosepalus, Gerrardanthus (Kulovec), Paraceterach, Calamaria, Limbarda, Otospermum, Glossopappus, Mauranthemum, Opophytum forsskalii, Rhodanthemum

      © Aleš Kyral 2007 - 2019