Facebook
 
 
 

Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 200 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Fridays For Future/Stávka za klima
Tleskám za výborný nápad studentům na vyvolání tlaku, který snad konečně dokáže pohnout s vládami, které dokáží pouze mluvit a nekonat. Vyvolali u nás Sametovou revoluci a snad se jim to podaří i teď. Ty člověče, který toto čteš, podpoř je, vem osud naší jediné planety Země do svých rukou a nesváděj pak vinu na ostatní. Nebo snad věta "Po nás - potopa" platí i pro Tebe?!

Mnoho tváří živého plotu: Využijte dřeviny opadavé, stálezelené i popínavé
nás, kolemjdoucí i ptáky a další živočichy. Nízký olemuje záhony, vyšší vytvoří na zahradě bezpečné soukromí. Jaké dřeviny vybrat právě pro svou zahradu?

Mozaika - Chcete vidět vzácné bílé jeleny? Vyrazit za nimi můžete do středočeské obory Žleby
Několik set metrů od obce Žleby leží obora, ve které spatříte nejen vzácné bílé jeleny, ale také vodní ptactvo, cvičené dravce, malé savce a lesní zvěř, zkrátka spoustu zvířecích obyvatel české přírody, které však netrénované oko běžně ve volné přírodě nespatří.

Káva o čtvrté - Cibule a česnek
Hosté: Ludmila Dušková a Jan Kopřiva. Moderuje Patricie Strouhalová.

Zprávy - Plzeň instalovala na střechu radnice včelí úly
Plzeňská radnice v těchto dnech umístila na střechu své budovy dva včelí úly. Pokud se tu včelám bude dařit, město je hodlá rozmístit i na další nemovitosti, které jsou v jeho majetku.

Zprávy - Dalších 700 stromků zasadí účastníci projektu We love Šumava
Dobrovolníci na Šumavě opět vysadí stovky nových stromků. Zapojili se do projektu We love Šumava, za kterým stojí bratři Brožovi ze Železné Rudy. I proto se stromky vždy sázejí přímo v tomto regionu. Akce se koná už po páté.

Poslední přidané rody: Limbarda, Otospermum, Glossopappus, Mauranthemum, Opophytum forsskalii, Rhodanthemum, Cladanthus (Kráska), Hammada, Glebionis (Zlateň), Prolongoa, Hymenostemma, Castrilanthemum, Soliva, Nolletia, Laphangium, Halothamnus, Halotis, Helminthotheca, Xylia, Buchanania (Buchananie)

(c) Aleš Kyral 2007 - 2019