Facebook
 
 
 

Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 200 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Fridays For Future/Stávka za klima
Tleskám za výborný nápad studentům na vyvolání tlaku, který snad konečně dokáže pohnout s vládami, které dokáží pouze mluvit a nekonat. Vyvolali u nás Sametovou revoluci a snad se jim to podaří i teď. Ty člověče, který toto čteš, podpoř je, vem osud naší jediné planety Země do svých rukou a nesváděj pak vinu na ostatní. Nebo snad věta "Po nás - potopa" platí i pro Tebe?!

Tajné fígle mšic. Jak se množí a jak na ně můžeme vyzrát?
rostlin. Pokud známe jejich životní cyklus, nepřekvapí nás tolik svými fígly, kdy se zdánlivě ztratí a zanedlouho jich je opět plno.

Trvalkové výsadby pod stromy šetří práci a zdobí zahradu
ovšem stínomilné trvalky zde rozvinou svou krásu. A až stromy a keře své oděvy vybarví a poté shodí, výsadby trvalek ho s požitkem pohltí.

Mozaika - Vzácné bílé jeleny je možné spatřit pouze na jednom místě v České republice – v oboře ve Žlebech
Několik set metrů od obce Žleby leží obora, ve které spatříte nejen vzácné bílé jeleny, ale také vodní ptactvo, cvičené dravce, malé savce a lesní zvěř, zkrátka spoustu zvířecích obyvatel české přírody, které však netrénované oko běžně ve volné přírodě nespatří.

Den na Moravě - Host Dne na Moravě: Jakub Kožnárek
Voda v brněnském vodovodu změní složení, bude mít jiný poměr vody z přehrady ve Víru a z podzemních studní v Březové. Jedním z důvodů jsou dopady sucha.

Dobré dopoledne - PORADNA: Jak poznat zdravé cibulky jarních květin?
Je čas sázet cibulky některých jarních květin – třeba narcisů. Jak poznat zdravé cibule? V poradně byla Kristýna Latzková z jihlavské Osevy.

Poslední přidané rody: Limbarda, Otospermum, Glossopappus, Mauranthemum, Opophytum forsskalii, Rhodanthemum, Cladanthus (Kráska), Hammada, Glebionis (Zlateň), Prolongoa, Hymenostemma, Castrilanthemum, Soliva, Nolletia, Laphangium, Halothamnus, Halotis, Helminthotheca, Xylia, Buchanania (Buchananie)

(c) Aleš Kyral 2007 - 2019