Facebook
 
 
 

Úvod

Vítejte na webu, který je zaměřený na svět rostlin. V horním menu lze vyhledávat v latinských i českých jménech, můžete se podívat jak rostlina vypadá, kde je její přirozený výskyt (ikonka rozšíření), v jakém zámeckém parku či botanické zahradě roste (ikonka parky) anebo se podíváte na další doporučené zdroje informací. Navíc je možné vypěstovanou rostlinu nebo semena objednat v eshopu, na jediném místě, od více prodejců a lehce tak porovnáte například ceny. Z dalších funkcí bych zmínil taxonomické dělení, export do pdf, užitečné odkazy, slovníček a články. Zajímavá je možnost přehrávat si fotografie rostlin jen z vybrané skupiny, čeledě, oblasti nebo parku a to i v libovolné kombinaci. Rychle tak pochytíte charakteristické znaky z vybrané kategorie anebo se v okamžiku přenesete na druhý konec světa a budete se procházet její flórou. Vždyť v databázi je evidováno přes 200 000 druhů rostlin! Nové funkce se samozřejmě připravují a průběžně dochází k doplňování dalších údajů. Věřím, že zde naleznete spoustu nových užitečných informací a budete se sem pravidelně vracet.

Články

Fridays For Future/Stávka za klima
Tleskám za výborný nápad studentům na vyvolání tlaku, který snad konečně dokáže pohnout s vládami, které dokáží pouze mluvit a nekonat. Vyvolali u nás Sametovou revoluci a snad se jim to podaří i teď. Ty člověče, který toto čteš, podpoř je, vem osud naší jediné planety Země do svých rukou a nesváděj pak vinu na ostatní. Nebo snad věta "Po nás - potopa" platí i pro Tebe?!

Okrasný tabák – příjemný společník k večernímu posezení na terase i v zahradě
možností vytvářet pestré kombinace jak na záhonech, tak v truhlících, nebo nádobách. Atraktivní je i jejich dlouhá doba kvetení. Mohou vytvořit kvetoucí zátiší k večernímu posezení na terase nebo v zahradě.

Zcestovalá zelenina: Proč převážíme potraviny přes půl světa?
a česnek ze Španělska nebo Číny. Stačí se podívat na původ některých poživatin v nabídce obchodních řetězců a mapa světa se protká neuvěřitelně spletitou cestovní dráhou potravin. Přijde vám nesmyslné neustálé převážení jídla sem a tam? A máte možnost to nějak ovlivnit?

Půvabná bylinka svatolina osvěží vzduch doma i na zahrádce
listy a spoustou drobných, zářivých, žlutých květních úborů je ozdobou nejen bylinkové zahrádky.

Zprávy - Už jste letos měli čerstvé jahody? Lidé z Náchodska za nimi rádi vyrážejí do Polska. Proč?
Sehnat jahody není letos v červnu nic těžkého. Právě v těchto dnech mají obchodníci plné košíky nejen v kamenných prodejnách, ale i u silnic, nebo na pěších zónách. Jahodová sezóna vrcholí. Lidé z příhraničí pak rádi jezdí do Polska. Do města Kudowa Zdroj se vypravila i reportérka Lucie Peterková. 

Zprávy - Dříve běžné druhy ptáků v přírodě ubývají. Upozorňuje na to Národní park Šumava
Správa Národního parku Šumava letošní rok věnuje problematice ochrany ptactva. Na léto připravuje hojnost akcí s touto tematikou.

Poslední přidané rody: Solenopsis (Solenopsis), Pseudoscabiosa, Reevesia, Enchylaena, Corrigiola (Drobnokvět), Margotia, Distichoselinum, Krubera, Stoibrax, Nautilocalyx, Leptinella, Magydaris, Caroxylon, Bolanthus, Zosima (Zosima), Zoegea, Zingeria, Zhumeria, Zeuxine, Zeugandra

(c) Aleš Kyral 2007 - 2019