Články

3 zásadní chyby při přípravě záhonů na jaře: Vyhněte se jim, poznáte to na úrodě

úspěchu pěstování všech plodin. Proto je důležitá její důkladná příprava. Neodkládejte to a prohlédněte vaše záhony, jaro je opravdu tady! Nedělejte však zbytečné chyby.

Začátek dubna: Co je důležité udělat na zahradě den za dnem podle fází Měsíce?

zahradníci za kamny rozhodně nezůstávají. Užívají si prvních hřejivých paprsků spolu s prvními květinami, připravují záhony, sejí a pečují o svůj malý ráj. Řídí se citem a počasím. Rytmus zahradničení mohou propojit i s rytmem Luny, a získat tak požehnání celého vesmíru.

Můj děda dělal s bramborami před výsadbou jednu důležitou věc. Sklízel první!

čas, abyste se na výsadbu začali připravovat. S jednoduchým trikem budete sklízet hojnou úrodu brambor jako první. Nepropásněte svou jedinečnou šanci nechat brambory před výsadbou včas naklíčit!

Trávník: Jak ho na jaře probudit k životu. Víte, co je aerifikace a topdressing?

zahrádkářů. Jak zelenou plochu teď na jaře probudit k životu a vypěstovat krásný hustý „pažit“? Zkuste aertifikaci a topdressing trávníku. Poradíme vám, jak na to.

Kamčatská borůvka: Vyhněte se chybám při pěstování a sklízejte až 4 měsíce

péči a plodit budou jako jedny z prvních rostlin na zahradě. Pokud se pro zimolez kamčatský rozhodnete a vyhnete se základním chybám při jeho pěstování, můžete sklízet slaďoučké plody i několik měsíců.

Vertikální zahrada zadarmo: Využijte PET lahve, vznikne vám fantastická věc

pěstování rostlin? Řešením je pro vás vertikální zahrada! A když k její výrobě využijete prázdné PET lahve, budete ji mít téměř zadarmo.

Jak postavit suchou zahradní zídku? Možností je bezpočet a zvládne to každý

vytvořit různé zahradní úrovně? Zahradní zdi a zídky vypadají jako jednoduchá práce, kterou zvládnete za odpoledne, ale vlastně to tak není. Nicméně při troše šikovnosti to zvládne každý. Podívejte se, co všechno můžete na zahradě ke stavbě zdi či zídky použít a jak na to. 

Jak probudit po zimě unavené muškáty: Fantastické je pro ně hnojivo z droždí!

venkovních parapetů. Není divu, že si získaly srdce mnohých pěstitelů. Když se o ně dobře postaráte, budou bujné, zelené a později i plné barevných květů. Péče o ně je velmi jednoduchá a v létě udělají parádu jako málokterá okrasná zeleň. Jak teď muškátům prospěje hnojivo z droždí?

Vyvýšený záhon: Ten ze starých cihel je prakticky zadarmo. Zvládne ho i nešika

zahradě spousta zajímavých prvků, které jsou nejen funkčí, ale i dekorativní. Z cihel si můžete vytvořit kromě zídek a chodníčků i vyvýšený záhon. Podívejte, jak to může vypadat a nechejte se inspirovat!

Skvělá úroda jahod na balkoně: Sklizeň od jara do podzimu! Stačí vám PET lahev

srdce, kdo si umí léto představit bez knedlíků s jahodami nebo jahod se šlehačkou? Zásobte se čerstvými jahůdkami svépomocí a vypěstujte si své vlastní na balkóně! Ukážeme vám, jak na to pomocí obyčejných PET lahví.

Cibule sazečka už chce do země! Jak připravit záhon a jak a kdy sazečku sázet?

a mít vlastní šalotku do salátů? Žádný problém! Pořiďte si sazečku a nachystejte záhon. Kdy sazečku sázet? Teď je ten pravý čas!

Nekupujte drahý substrát pro výsev v obchodě. Snadno ho namíchejte po vesnicku

získává na popularitě. Vždyť kdo by nechtěl pozorovat, jak mu pod rukama vzniká nový život a pochutnat si na voňavých bylinkách nebo drobných plodech. Alfou a omegou pro pěstování je kvalitní zahradnický substrát, ten zajistí nejen skvělý výnos, ale i zdravé rostlinky. Pokud chcete ušetřit, vyrobte si jednoduše substrát vlastní. Jednoduše po vesnicku!

Geniální triky, jak ochránit květy ovocných stromů před mrazy. Podívejte se

ještě neřekla poslední slovo. Příroda se pomalu probouzí ze zimního spánku a sluneční paprsky otevírají květy ovocných stromů. Výkyvy teplot ale mohou květy zničit a kvůli mrazíkům a aprílovému počasí je úroda v ohrožení. Jak květy ovocných stromů ochránit a nepřipravit se o kýženou úrodu? Máme pro vás hned několik tipů!

Velký test jahodníků: Které druhy plodí ty nejlahodnější a největší jahody?

nevíte které odrůdy zvolit, máme pro vás pár tipů. Nejlepší druhy jahod prověřil test zkušené zahradnice. Které to jsou?

Trvalky v březnu vyžadují vaši pozornost: Teď se rozhoduje o jejich (ne)kvetení

se pojí i starost o květinové zahrady, aby vám v pozdějších měsících dělaly jen radost. Trvalky se stále hřejivějšími slunečními paprsky probouzejí k životu a to je přesně ten moment, kdy je potřeba jim věnovat dostatečnou péči, aby vykvetly a dělaly vám radost celé léto.

Jak už teď ochránit rybíz před škůdci, kadeřavostí a rzí: Zásadní je jarní řez

jste se mohli v létě těšit z bohaté sklizně. Naučte se správně pečovat o ovocné keře a předejdete i různým chorobám. Co můžete udělat pro vaše rybízové keře i stromky nyní na jaře?

Mulč na zahradě zlepší půdu a výrazně zvýší úrodu: Musíte to ale udělat správně!

jste se bohaté sklizně pěstovaných plodin? Použijte jako efektivní ochranu rostlin a půdního života mulč.

Jak i opravdu starý rybíz zmladit, aby ještě úžasně plodil? Jde to. Podívejte se

Takové keříky či stromky budete muset dříve či později nahradit novými, anebo se můžete pokusit o jejich záchranu. Přichází na řadu zmlazovací řez, ale také rozmnožení rostliny pro případ, že zcela zanikne. 

Pěstování bylinek pro úplné začátečníky: Nasypejte semínka do obyčejné PET lahve

kde začít? Nevadí! Provedeme vás vším, co byste jako začátečník měl znát. Čerstvé bylinky vám tak budou celoročně růst a vy je můžete kdykoliv použít! Není nic jednoduššího, než si dojít k okennímu parapetu pro aromatické lístky.

Nejkrásnější odrůdy tulipánů: Jak je zkombinovat, aby kvetly od března do května

a to po celé jaro. Rané odrůdy své květy rozvíjejí již od půlky března, pozdní kvetou až do června.

nejnovější 2 3 4 492 493 494 nejstarší
© Aleš Kyral 2007 - 2023