Články

Pěstování malin „na mřížce“ vám zajistí úrodu jako nikdy před tím

několik let i bez toho, že byste se o ni starali. Důkazem jsou zapomenuté chaty, které mají kolem sebe džungli z maliníku, jež je obsypaný sladkými plody. Pokud však chcete své zahradnické nadšení posunout o úroveň výš a dopřát keřům to nejlepší, pěstujte je na tzv. mřížce. Zajistíte si tím skvělou úrodu

Vyrobte si hnojivo z kopřiv: nic nestojí a se zeleninou dokáže doslova zázraky

jsou skvělé do koláče nebo jako pročišťující čaj. A ze starších, které nyní bohatě raší, si můžete vyrobit úžasné hnojivo neboli jíchu z kopřiv. To navíc nic nestojí a dokáže skvěle podpořit růst ovoce, zeleniny, ale také květin.

Jednoduchý trik s jedlou sodou, který zabije mravence a zbaví půdu plísní

by měl mít každý doma. Nejen, že pomůže s trávícími problémy, ale také ji můžeme použít při úklidu nebo jako insekticid. Zabijí totiž mravence. Navíc pomáhá udržet zdravou půdu.

Brzy rozkvetou první květy růží: Odhadnete, které to budou?

trochu později také první květy růží. Které to budou?

Jak donutit kaktus, aby krásně rozkvetl?

ale také pro nádherné květy. Ty se ovšem na bodavých zelených rostlinkách objeví jen zřídkakdy. Vyžadují totiž zvláštní péči. Kaktusy tak mohou být považovány za jednu z nejméně náročných rostlin, pokud v tom svém ovšem chcete probudit skutečnou krásu, bude třeba o něj více pečovat.

Jaká jste zahradnice/zahradník podle horoskopu?

a asi každé znamení se s ní bude v nějaké formě potýkat, všechno začíná pomalu kvést. I proto je dobré zapracovat na svých zahradnických schopnostech. Budete je potřebovat. Jakému znamení to jde od ruky a kdo potřebuje ještě pořádně trénovat?

Máme rádi zvířata: V Protivíně by se mělo vylíhnout několik krokodýlů. Na mláďata už existuje pořadník zájemců

Krokodýlí ZOO v Protivíně je v očekávání. V květnu by se měla z jedenácti vajíček vylíhnout mláďata krokodýlů amerických. Zatím se to v zajetí nikomu nepodařilo.

Pěstování zeleniny v balících slámy je snadné, efektivní a vhodné pro každého

nechcete rýt do země, stavět vyvýšené záhony nebo jednoduše nemáte místo či nevíte, zda vás zahradničení bude bavit? Máme pro vás řešení. Pěstování rostlin v balících slámy.

10 zásadních chyb, které dělají při výsadbě i zkušení zahradníci

a co nejkrásnější květiny se mnoho pěstitelů dopouští řady chyb. Zopakujme si ty nejčastější.

Jak vedle sebe správně vysadit zeleninu, abyste zvýšili několikanásobně úrodu

si kvůli svým vlastnostem spolu lépe rozumějí anebo se nesnesou. Proto již při plánování vašeho zahradního záhonu mějte na paměti, jaké sousedy svým rostlinkám vyberete. Když zkombinujete ty správné druhy, můžete mít mnohonásobně vyšší úrodu.

Jak ze zahrady udělat úžasnou kuchyň, tělocvičnu i zelenou knihovnu

stává letní kuchyně, obývací pokoj mezi rozkvetlými květinami, tělocvična, herna i zelená knihovna, kde si každý najde svůj vlastní zážitek. Proto je dobré se už ve fázi plánování zamyslet, kde „zelená místnost“ pod širým nebem vznikne.

Co udělat s šeříkem, abyste dosáhli nádherných, plných, omamných květů?

z jihovýchodní Evropy a dnešního Turecka rozkvétá na přelomu dubna a května a díky omamné vůni patří k symbolům jara. U nás se pěstuje nejčastěji v zahradách a parcích samostatně i ve skupinkách.

Geniálně jednoduchý způsob, jak nařízkovat rybíz. Použijte med a skořici

nové rostliny? Zkuste si rozmnožit své oblíbené, které již máte na zahradě. Je to jednoduché a rychlé.

Vyrobte skvělé jarní hnojivo na levandule. Nic nestojí a vybudí růst na maximum

vypadá a voní, ale také působí jako přírodní repelent, chrání před invazí slimáků a dalších škůdců. Aby vám však dělala radost, je potřeba ji jednou za rok dopřát hnojivo. Vyrobit si ho můžete jednoduše doma.

Chcete nejkrásnější muškáty v okolí? Vyrobte hnojivo z kvasnic a jedlé sody

jarních a letních oken a teras. I když jsou tyto rostliny na pěstování nenáročné, je nutné je čas od času přihnojit. Jen tak budou mít krásné a bohaté květy. Vyrobte jim zálivku z droždí a jedlé sody. Uvidíte, že muškáty budou jako z časopisu.

Jak zbudovat vyvýšené záhony a truhlíky tak, aby byly krásné a vás nebolela záda

materiálů, ze kterých se nejčastěji vyrábějí květináče, truhlíky, a dokonce záhonky. Nechte se inspirovat nápady na zkrášlení vlastní zahrádky i menších prostor.

Magické květiny, u kterých můžete ovlivnit barvu květů tím, jak se o ně staráte

to zní spíš jako pohádkové kouzlo. Přesto je to realita. Někdy se o takové „kouzlo“ postará sama příroda, někdy šikovné ruce majitelů, a dnes už do hry vstupují dokonce i biotechnologie

Planetárium: Ztracená historie těžby uhlí na Islandu a poslední výlet po českých sopkách, od Luže po Velký Roudný

Surtarbrandur: Islandské uhlí a horníci v hledáčku našich vědců (04:26) – Procházka květnovou oblohou (21:32) – Za českými vulkány, 4. část: Od Luže po Velký Roudný (26:53)

Leonardo Plus: Chůze je od pradávna vnímána jako nejpřirozenější způsob pohybu a nejjednodušší fyzická aktivita

Vnímáme ji v našem životě jako něco běžného, obyčejného, čím se zpravidla vůbec nezabýváme. A přitom naší chůzi předcházel velký evoluční vývoj, stěhování z vody na souš a následně konstrukce něčeho tak důmyslného, jako je lidská noha a chodidlo. A o chůzi a běhu a naší i zvířecí výbavě k těmto úkonům mluvila s biologem a genetikem Jaroslavem Petrem Markéta Ševčíková

Krásné dlouhověké trvalky pro každý typ zahrady: Které květiny vydrží až 50 let?

rok, jakmile vykvetou a promění nudnou zahradu v barevný ráj. Navíc dokáží vytvořit téměř bezúdržbový prostor pro každý typ zahrady. Krása jejich květů potěší i dvě generace

nejnovější 2 3 4 374 375 376 nejstarší
      © Aleš Kyral 2007 - 2021