Facebook
 
 
 

Články

Kvetoucí balkónové rostliny na kmínku: fuchsie, hořcový stromek, olověnec…

Malé, krásně kvetoucí stromky pěstované v nádobách jsou velmi půvabné i atraktivní. Na balkóně i terase takto můžete pěstovat granátovníky, olověnce, oleandry, libory či takzvané hořcové stromky.

Natura (24.05.2012)

Emil Holub: první cesta do Afriky (speciální vydání věnované 140. výročí Holubovy první výpravy)

Benzínové sekačky: údržba motoru, nože, převodů

Travní sekačka s benzínovým motorem vyžaduje pravidelnou údržbu jako každý stroj. V opačném případě začne stávkovat. Třeba kvůli maličkostem – roztřepené startovací šňůře, zanesenému vzduchovému filtru nebo starému oleji v převodovce.

Jak pěstovat vistárie, nádherně kvetoucí popínavé dřeviny

Obří dřevnaté liány ovíjejí ploty a vchody jménem vistárie v době květu zdobí až půlmetrové hrozny bílých, růžových či fialových květů. Tyto atraktivní popínavé rostliny učiní z pergoly okouzlující místo.

Omamně vonící šeříky jsou nenáročné na pěstování

Nádherně voní už na dálku, poutají pohledy bohatými latami květů různých barev a neodmyslitelně patří k jaru. Když rozkvetou šeříky, nastává ta nejkrásnější část roku. Za svou krásu přitom nežádají mnoho péče.

Jak sklízet a skladovat cibule tulipánů?

Šlechtěné tulipány je vhodné každoročně vytahovat z půdy a opět je na podzim sázet. Pokud jeden rok tuto práci vynecháme, tak moc se nestane, ale v dalších letech už bude porost příliš přehuštěn a rostliny i květy budou stále slabší.

Sukulenty ve skle, nafoukané tričko a zavlažování jahod

Květen se přehoupnul do své druhé poloviny. Máme za sebou „ledové muže“, kteří nám letos dali najevo svoji převahu. Jak je vidět na stránkách MojeDilo.cz, všichni se už těší na sluníčko, aby se mohli pustit do zvelebování kytiček a zahrádek. První vybraný návod je jedním z nich.

Natura (17.05.2012 10:00)

ZOO Dvůr Králové dlouhodobě chrání nosorožce (Dana Holečková). Zábavná soutěž v popularizaci vědy FameLab (Eva Šťastná). Plazi u veterináře (Zdeněk Knotek). Co chutná nohám otakárků?(Jaroslav Petr).

Květinový koberec: záplava květů bez práce

Toužíte po pestrobarevných záhonech plných bohatě kvetoucích rostlin, ale nemáte čas a sílu je pěstovat běžným způsobem? Květinový koberec je novinka, jehož výrobce slibuje rozkvetlou zahradu bez práce.

Křovinořezy, vyžínače: Kterou motorovou kosu vybrat

Motorová kosa, nazývaná též křovinořez či vyžínač, se hodí pro práce v hůře přístupných místech. Se strunovou hlavou seče trávu, s kotoučem zvládne vyklučit náletové dřeviny. Některé motorové kosy však umí i kypřit záhon či uklízet spadané listí.

Natura (10.05.2012 10:00)

Drobné ale významné úspory energie aneb ďábel se skrývá v detailu (Vladimír Kočí). Jak se bydlí šetrně (Zdeněk Zikán). Imunita plazů (Zdeněk Knotek). Žabí mor (Jaroslav Petr).

Nakupujeme vyžínače a křovinořezy

Tyto zahradní stroje jsou šikovným doplňkem zahradní sekačky, ale nahradit ji nemohou. Jejich vlastnosti oceníte na členitých a svažitých pozemcích, při úpravě okrajů trávníku a podobně. Na rovné, pečlivě udržované plochy se příliš nehodí.

Natura (02.05.2012 09:00)

Mýty opředený kukaččí život (Tomáš Grim). Reportáž z Uhelné safari (Josef Gerthner). Externí náklady prolomení limitů těžby (Jan Melichar). Výlet do včelích útrob (Jaroslav Petr).

Zahrada v květnu

Květen na zahradě je nádherný, zvláště pokud na ní nechybí kvetoucí stromy a keře. V máji se jí můžete věnovat s vášní a láskou, jaká k tomuto měsíci neodlučně patří… Je čas setí i sázení, zalévání a hnojení, a především radosti ze zahrady.

Natura (26.04.2012 10:00)

Mediální obraz vědy (Steve Jones). Hlubinné úložiště jaderného odpadu (Dana Drábová, Jiří Slovák, Edvard Sequens). Návrat dravých ptáků do naší přírody (Evžen Kůs). Vadí hluk rostlinám? (Jaroslav Petr).

Jarní údržba bazénu

Na jaře začínáme na sezonu připravovat zahradní bazén. Uděláme především to, co jsem nestihli na podzim – vyčistíme zanesenou filtraci, umyjeme vnitřní strany tělesa bazénu nebo vyměníme některé plastové komponenty. Ale jenom to by nestačilo.

Natura (19.04.2012 09:00)

Vnitřní časomíra živočichů a rostlin (Jan Kolář). Člověk si pořizuje psa, kočka člověka (Stanislav Komárek). Žádoucí návrat velkých šelem do evropské přírody? (Evžen Kůs). Co se můžeme přiučit od žraloků (Jaroslav Petr).

Nenáročné narcisy můžete pěstovat v desítkách rozmanitých odrůd

Na zahradě pěstujeme přes 70 odrůd narcisů, nenáročných něžných krásek s příjemnou vůní, které vám rádi představíme. Liší se výškou, velikostí, tvarem, počtem i barvou květů a také dobou kvetení.

Jak založit dokonalý anglický trávník?

Pokud se chceme sytě zeleným kobercem na zahradě kochat co nejdéle, nesmíme podcenit přípravu. Založit a udržet trávník třebas i anglického typu není věcí nemožnou, je však třeba držet se jistých zásad.

Bazény: výběr podle ceny

Hodláte si pořídit bazén hlavně kvůli dětem, aby měly v létě zábavu? Pak vám postačí 10 tisíc korun, možná i méně. Chcete-li naopak pravidelně plavat pro lepší kondici, utratíte až desetkrát tolik. Co všechno je důležité při výběru bazénu podle ceny?

nejnovější 178 179 180 218 219 220 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019