Facebook
 
 
 

Články

Tulipány na jaře: hnojení, zálivka, odhlávkování

Rozkvetlé tulipány neodmyslitelně patří k jaru. Chcete-li se ovšem dočkat krásných květů, je třeba o tyto cibuloviny pečovat – především šlechtěné odrůdy fantastických barev a tvarů vyžadují na jaře hnojení a speciální zacházení po odkvětu.

Co se starým bazénem

Byl váš dědeček mužem činu, který měnil své sny ve skutečnost? Možná postavil i bazén. Jenže tak, jak se to v jeho době dělalo. A zub času hlodá a hlodá a voda mizí z bazénu čím dál tím rychleji. Už se ani nevyplatí ho napouštět. Co s ním?

Čerstvý špenát je nejlepší. Jak jej pěstovat?

Každý, kdo vyzkoušel čerstvý špenát, ví že se s mraženým protlakem nedá srovnávat. Pěstování špenátu na zahradě není složité. Důležitý je ovšem vhodný termín výsevu i volba odrůdy. Špenát může dokonce i přezimovat do dalšího roku.

Japonská zahrada vnáší do života klid

Japonské zahrady představují jeden z nejoblíbenějších zahradních stylů vůbec. Čistota, elegance a smysl pro kompozici ve spojení s hlubokou duchovní myšlenkou povyšují japonské zahrady mezi umělecká díla. Nechejte se inspirovat...

Výstava rozchodníků a netřesků 2012

Share and Enjoy: RSS Facebook

Natura (12.04.2012 10:00)

Gen, který kastruje rostliny (Karel Müller). Domestikace koček (Stanislav Komárek). První „carbon neutral“ konference u nás (Vladimír Kočí). Co chutná spermiím? (Jaroslav Petr).

Natura (24.10.2011)

Maskovaná mnohonožka (Natura, Jaroslav Petr)

Natura (02.02.2012 10:00)

Aktivita Slunce (Petr Sobotka). WNS: Evropští netopýři jsou zřejmě imunní (Tomáš Bartonička). Unikátní příroda Madagaskaru si zaslouží speciální ochranu (Václav Petříček). Soumrak mrchožroutů (Jaroslav Petr). Četba: Pozor Toxo!

Natura (29.03.2012 10:00)

Jaro ožívá (Lucie Hošková). Záchranný program pro antilopu Derbyho (Karolína Koláčková). Rostliny čistí kontaminovanou půdu (Petr Soudek). Šváb na vodítku (Jaroslav Petr).

Prometheum – formy květenství

Boční květenství Prometheum aizoon Prometheum rechingeri . Terminální květenství Prometheum chrysanthum Prometheum muratdaghense Prometheum pilosum Prometheum sempervivoides Promethuem serpentinicum Prometheum tymphaeum Share and Enjoy: RSS Facebook

Natura (05.04.2012 10:00)

Půda a její rekultivace (Jan Frouz). Noemovy archy plné semen (Iva Fáberová, Zdeněk Stehno). Sedimenty zkoumá také paleobiologie (Milan Libertín). Jak si hrošíci pořizují dcery (Jaroslav Petr).

Hvozdík bradatý Noverna Clown: květina s tváří klauna

Hvozdíky nepatří mezi nejčastěji pěstované okrasné květiny. Ovšem květy této zajímavé odrůdy upoutají všechny kolemjdoucí. Tento hvozdík, ač původně dvouletka, při časném výsevu bohatě kvete již prvním rokem a na záhoně vydrží více let.

Fiskars: vytrhávač plevele a zasouvací pilka

Zajímavým designem, účelností, využitím plastu a také kombinací černé a oranžové barvy proslulo nářadí finského výrobce, jehož historie se píše od roku 1649. Tehdy v osadě Fiskars v západním Finsku začali zakladatelé podniku vyrábět ocel v hutní peci.

Jak nakupovat kvalitní brambory?

O kvalitě brambor rozhoduje odrůda, podmínky pěstování, agrotechnické postupy, sklizeň, posklizňová a tržní úprava, skladování i přeprava. Jak dobře vybrat vám poradí odborníci z Výzkumného ústavu bramborářského v Havlíčkově Brodu.

Sypavka, houbové onemocnění borovic, způsobuje hnědnutí a opad jehličí

Jehličí našich dříve krásně zelených borovice žloutne, hnědne a předčasně opadává. Pokud se jedná o chorobu, co je její příčinou a jak stromy vyléčit? Ptá se Lukáš Noha z Rumburku

Pěstování ve skleníku: vhodná půda a hnojení

Správná konzistence a typ pěstební půdy přímo ovlivňují bohatost sklizně. Rostliny pěstované ve skleníku se samozřejmě neobejdou ani bez pravidelného přihnojování, pokud mají přinést bohatou úrodu. Jak připravit půdu ve skleníku na začátku sezóny?

Hálky na jilmech způsobuje mšice vlnatka

Jilm je krásný a vzácný strom naší přírody, který se v různých druzích a kultivarech pěstuje také na zahradách jako okrasný. I statný strom však mohou napadnout škůdci, natož zranitelnou mladou sazenici. Jak jilm ochránit před mšicemi?

Čím drtit a štěpkovat zahradní odpad

Kdo má zahradu s větším počtem stromů, které často prořezává, kdo chce zpracovávat zahradní odpad tak, aby se na kompostu lépe rozkládal, najde v drtiči nebo štěpkovači šikovného pomocníka. Podle čeho vhodný stroj vybrat?

Monarda Bergamo a krásnoočko Presto: Vyzkoušejte evropské šampióny

Při rozmýšlení jakými okrasnými květinami letos obohatit zahradu může inspiraci přinést celoevropské klání odrůd okrasných rostlin. Květiny, které ve velké konkurenci vyhrály, mají vlastnosti, které vás nezklamou.

Broskvoně jsou náročné na výživu: Jak je hnojit?

Mám na zahradě tři broskvoně, ale stromy jsou stále malé a těch pár plodů, co jsem sklidil, mělo rozpůlené pecky. Vím, že je to špatnou výživou, ale jak to vylepšit? Ptá se Aleš Heřmanovský z Dobrušky

nejnovější 179 180 181 218 219 220 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019