Facebook
 
 
 

Články

Proč zimolez zvaný kamčatská borůvka neplodí?

„Předloni jsme zakoupili kamčatskou borůvku, na které dozrály tři chutné plody. Loni však rostlině květy brzy opadaly a plody nebyly žádné. Je to tím, že květy neměly opylovače?“ Ptá se Věra Horáková z Kaplic

Nejčastější chyby při pěstování exotického ovoce

Mezi nejnáročnější patří citrusy, snazší je pěstování granátového jablka a ještě méně péče vyžaduje fíkovník. U všech však platí podobné zásady a napadají je i stejní škůdci.

Pokojové begónie oslňují atraktivními listy

Škála tvarů, barev a nejrůznějších obrazců listů begónií je neuvěřitelně široká. Pokud se o ně budeme dobře starat, budou interiér zkrášlovat po mnoho let. Jaké mají nároky na pěstování?

Rozmanité kultivary skvostných kalin kvetou v létě i v zimě

Kaliny jsou jedny z nejhezčích zahradních keřů, jejich nároky přitom nejsou velké. Můžete vybírat z druhů různých velikostí, kvetoucích bíle i růžově, opadavých i stálezelených.

Rozmanité druhy a kultivary skvostných kalin kvetou v létě i v zimě

Kaliny jsou jedny z nejhezčích zahradních keřů, jejich nároky přitom nejsou velké. Můžete vybírat z druhů různých velikostí, kvetoucích bíle i růžově, opadavých i stálezelených.

Ptačí budky, dobrodiní pro ptáky i zahradu: výroba, rozměry, vyvěšování

Sýkorky, ale i špačci, vrabci a další ptáci sbírají na jaře pro mláďata hmyz. Pomohou nám lépe než insekticidy a přidají líbezný zpěv. Hnízdních dutin je však nedostatek…

Jak krásné letničky lobelky ke jménu přišly

Lobelky nás po celé léto osvěžují záplavou modrých květů. Víte, že v Africe rostou i velké dřevité lobelky a v severní Evropě zase lobelky vodní? A jaké barvy a tvary můžete pěstovat u nás?

Goji, kustovnice čínská: nenáročný keř s léčivými plody

Chutné plody kustovnice čínské jsou proslulé vynikajícími léčivými a preventivními účinky na zdraví. Prodávají se především sušené. Pohledné keře lze však snadno pěstovat i na zahradě.

Jak pěstovat, sklízet a sušit slaměnky?

K sušení se hodí desítky druhů letniček. Vypadají krásně na záhoně, kvetou po celé léto a barvu a tvar si zachovávají i po usušení. Které je třeba si předpěstovat, jak je sklízet a sušit?

Jak provádět udržovací a zmlazovací řez jabloní a hrušní: obrazový návod

Neudržovaný strom se časem vyčerpá a méně plodí. Proto je třeba ovocným stromům dopřát pravidelný průklest, která také prodlouží život stromu, případně obnovit plodnost zmlazením.

Zavlažovací obrubníky vyřeší zalévání zahrady. Instalujete je snadno sami

Díky českému patentu můžete své zahradě dopřát zavlažování rychle, snadno a bez kopání do hloubky. Stavebnicový systém zavlažovacích obrubníků si sami složíte podle individuálních potřeb.

Jak provádět výchovný řez jabloní a hrušní: obrazový návod

Řez ovocných stromů není jednoduchá disciplína. Jakmile však pochopíte základní principy, nebudete se jí muset tolik obávat. Zvláště v prvních letech po výsadbě je tvarování koruny důležité.

Osvědčené novinky v odrůdách paprik a jejich pěstování

Papriky jsou chutné, zdravé a mají rozmanité kulinářské využití. Díky šlechtění stále nových odrůd jde o mimořádně rozmanitou zeleninu co do tvaru, barev i chuti plodů. Jaké vyzkoušíte letos?

Natura (07.02.2013)

Poručíme větru, dešti? (Daniela Řezáčová). Chemie pomocnicí v kuchyni (Miroslav Raab, Dušan Metelka). Brazilský mokřad Pantanal (Radana Dungelová, Jan Dungel). Pozoruhodné pavoučí vlákno (Jaroslav Petr).

Jak vytvořit ze zahrady kvetoucí ráj: trvalky, letničky i zelenina

Nejen vyhlášená zámecká zahrada potěší oko i srdce návštěvníka. Inspirujte se množstvím tipů, které rostliny vysadit a kam, aby zahrada u domu či chalupy byla opravdu krásná.

Pokojové rostliny čistí vzduch

V interiérech trávíme většinu času. Kvalita vzduchu uvnitř místností má na naše zdraví velký vliv. Jak vzduch pročistit? Ekologické a levné čističky najdete mezi pokojovými rostlinami.

Jak získat petúnie všech barev za babku? Ze semínek!

Pokud si předpěstujete petúnie ze semínek, nebudete odkázáni na omezený výběr sazenic v zahradnictví. Můžete si tak levně vytvořit kvetoucí vodopády z rozmanitých odrůd dle přání.

Vypěstujte si sladkou karotku a dlouhou mrkev

Není nad čerstvou mrkvičku právě vytaženou ze záhonu. Poradíme vám, jak ji pěstovat. Vrtá vám hlavou, jaký že je rozdíl mezi mrkví a karotkou? Přinášíme proto rovněž stručný přehled odrůd.

Schizandra čili klanopraška: Jak pěstovat exotickou léčivou liánu?

Plody schizandry jsou pro své léčivé a povzbuzující schopnosti čínskou medicínou ceněny již tisíce let. Zázračně zdravé ovoce pohledné liány klanoprašky si můžete vypěstovat i doma.

Natura (31.01.2013)

Kam vedou ekostopy (Viktor Třebický). Brouci z Kunratic (Jan Schneider). Funkce vody v krajině (Jan Pokorný). Mangusta vypráví (Jaroslav Petr).

nejnovější 181 182 183 230 231 232 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019