Facebook
 
 
 

Články

Jak zabránit hnědnutí listů u pokojových rostlin?

Co dělat, když se na sytě zelených nebo pestře zbarvené listech našich oblíbených pokojovek objeví seschlý hnědý lem, špička, nebo dokonce hnědnou celé listy?

Přednáška o bonsajích, úterý 26. 2. 2013 od 18:00, čajovna Wabi Olomouc

...

Tvorba bonsají: živé umění s dávnými orientálními kořeny

Bonsaje si svým neotřelým půvabem získávají mnoho obdivovatelů. Jejich pěstování je tvořivou zálibou, jejíž kořeny sahají dávno přes náš letopočet. Z Orientu se rozšířily po celém světě.

Pestrý a zajímavý svět jehličnanů aneb jehličí pod lupou

Možná jste si nedávno zblízka prohlédli jehlice smrčku, jedličky či borovice a

Natura (24.01.2013 10:00)

Diverzita brouků v hlavním městě (Jan Schneider). Oxid uhličitý pod zem! (Vít Hladík). Pohoří na dně oceánů (Zdeněk Kukal). Hmyzí intriky (Jaroslav Petr).

Množení kaktusů ze semen: napínavá cesta s malými náklady

Množení kaktusů ze semen patří k nejzajímavějším činnostem kaktusáře. Můžeme sledovat, jak se kaktusy vyvíjejí od malého semenáčku až po dospělé rostliny a nebývale rozšířit svou sbírku.

Jak pěstovat a množit fíkovník, olivovník, granátovník?

Půvabné jihoevropské dřeviny lze pěstovat i u nás, nejlépe jako rostliny přenosné. Dokonce se můžeme dočkat i květů a plodů, pokud jim dopřejeme vhodné podmínky.

Jak vybrat ten pravý skleník pro vaši zahrádku?

Skleník dává pěstitelům křídla. Umožní hýčkat širší škálu rostlin, prodlouží sezónu, je ideální i pro množení. Na výběr je mnoho materiálů i provedení. Jak se ve sklenících vyznat?

Příslušenství na úklid sněhu pro zahradní traktory

Sníh můžeme odklízet lopatou nebo hrablem, ovšem na trhu přibývá i malá technika určená pro úklid kolem domu. Buď samostatné stroje, nebo různé zimní příslušenství k zahradním traktorům na jedné i dvou osách. Z čeho a za kolik lze vybírat?

Pěstujte česnek, budete zdraví

Také se bez česneku v kuchyni neobejdete? Poradíme vám, jak jej pěstovat, abyste se dočkali úspěchu. Vlastní česnek ze zahrádky je nejzdravější a nejchutnější!

O česneku jen v dobrém

Také se bez česneku v kuchyni neobejdete? Poradíme vám, jak jej pěstovat, abyste se dočkali úspěchu. Vlastní česnek ze zahrádky je nejzdravější a nejchutnější!

Natura (17.01.2013 10:00)

Horská jezera destabilizuje tání ledovců (Miroslav Šobr). Jak se voda dostala na Zemi (Josip Kleczek). Mravenčí „zombie“ (Jaroslav Petr). Muž jako evoluční inovace? (četba, 4.díl)

Mšice na pokojovkách likviduje vosička Aphidius colemani

Rostliny jsou pokryty černým lepem, zakrňují, nenasazují na květ, jsou povadlé a pobledlé. Vysávají je totiž mšice, které však nemusí být na první pohled vidět.

Pěstování pokojových kapradin: netík, sleziník, ledviník, parožnatka

Svěží zeleň oblíbených druhů pokojových kapradin osvěží a zjemní interiér tak, jako to dokáže málokterá pokojová rostlina. Kapradiny pocházející z tropů ani nejsou příliš náročné na pěstování.

Natura (10.01.2013 10:00)

Zimní přikrmování ptáků (Zdeněk Vermouzek). Spánek stromů (Helena Štorchová). Co pijí mořští hadi (Jaroslav Petr). Muž jako evoluční inovace? (četba, 4.díl)

Péče o pokojové rostliny v zimě: teplota, zálivka, osvětlení

Pro většinu pěstovaných rostlin je zima kritickým obdobím, při nevhodné péči v tomto období mohou i uhynout. Jak se starat o pokojovky pocházející z tropů a subtropů? Kam je umístit, jak zalévat a prosvěcovat?

Vše o pěstování paprik, výběr nových hybridních odrůd

Již mnoho let patří u zahrádkářů k nejoblíbenějším druhům zeleniny. Při dlouhodobém transportu a skladování chutných plodů dochází k rychlému úbytku cenných vitamínů i minerálů. Paprika je proto ideálním druhem pro domácí pěstování.

Jak využít rozmanitost pokojových rostlin

Pokojové rostliny k příjemnému, zdravému a krásnému bydlení patří. Svěží zeleň listů a půvab květů nelze nahradit barvami, dekoracemi ani nábytkem. Obyčejný pokoj mohou proměnit kouzelný prostor, navíc čistí a zvlhčují vzduch. Nechte se inspirovat nekonečnou pestrostí flóry…

Jak na zahradě využít krásu a rozmanitost jehličnanů

Stálezelené jehličnany jsou na okrasné zahradě nenahraditelné. Ale aby spoluvytvářely skutečně krásnou zahradu, je třeba při výsadbě dobře vybírat druhy, kultivary, kombinace i místa pro ně.

Natura (03.01.2013 10:00)

Aktuální soupis naší flóry (Jiří Danihelka). Mokřady: zásobárna vody i pomocníci počasí (Hana Čížková). Hvězdný nos (Jaroslav Petr). Muž jako evoluční inovace? (četba, 4.díl)

nejnovější 182 183 184 230 231 232 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019