Facebook
 
 
 

Články

Přijeďte do Rakovníka

Share and Enjoy: Linkuj.cz! TOPodkazy.cz RSS Jaggni to! Google Bookmarks Top Články.cz Pozrisi.sk del.icio.us vybrali.sme.sk Blogus.cz MediaBlog.cz Park.sk Bookmarky.cz Live Blogplay BlinkList blogmarks MojeLinky.sk Blogosphere News Linkter DZone Reddit Segnalo Wikio Yahoo! Bookmarks Yahoo! Buzz Add to favorites Diggita Fark Fleck Global Grind HelloTxt Hyves Identi.ca Internetmedia laaik.it LinkaGoGo LinkArena LinkedIn MisterWong MisterWong.DE MySpace Netvibes Netvouz NuJIJ Posterous TextTip.eu ThisNext Twitter Upnews viadeo FR Webnews.de Wists IndianPad

Dokonalé betonové oplocení Pileg

Hledáte skutečně pevný plot, spolehlivě zajišťující bezpečí rodiny po dlouhá léta? Toto a řadu dalších výhod nabízí výrobce betonového oplocení PILEG. Jedná se o univerzální, do detailů propracovaný stavebnicový systém s betonovými tvarovkami.

Zajímavé druhy pokojovky voskovky: pnoucí i převislé, s květy jako knoflíky…

Tropické liány voskovky pěstovaly v pokojích již naše babičky. Tyto zajímavé rostliny jsou nenáročné, krásně kvetou a omamně voní. Kromě pnoucích druhů můžete pěstovat i nízké kompaktní druhy, které vynikají v závěsných košících.

Vyzkoušejte lávovou drť při přesazování pokojových rostlin

Při přesazování pokojových rostlin oceníte substrát od Forestiny s poutačem vody a zásobou živin. Lávová drť pak slouží jako drenáž poutající vodu i jako dekorativní povrchová vrstva. Estetický dojem ještě umocní ošetření rostlin leskem na listy.

Skvrnatička řepná napadá řepu i mangold

Na starších listech červené řepy i vytrvalého mangoldu se občas objevují světlejší skvrny s fialovým lemem. Proti této chorobě, která rostliny oslabuje až decimuje, se zahrádkáři mohou bránit především řadou preventivních opatření.

Natura (15.09.2011 09:00)

Ptáci komunikují nejen zpěvem (Zdeněk Vermouzek). Zvíře není věc (Eva Marlen Hodek). Léčivé houby (Ivan Jablonský). Had, který otrávil sám sebe (Zdeněk Knotek). Netradiční rodinný život kosmanů (Jaroslav Petr).

Vinobraní, slavnosti hroznů a vína

Vinobraní. Co všechno si lze představit pod tímto kouzelným slovem? Pokud máte rádi víno, nebo révu dokonce pěstujete či se chystáte pěstovat, zveme vás na výlet do dávné historie i pestré současnosti.

Nejkrásnější druhy vrb pro zahradu

Dřeviny tvoří zahradu, a čím je jejich výběr rozmanitější, tím pestřejší vznikne celkový obraz. Velmi dobře do něj zapadají i rozmanité druhy vrb a jejich okrasné variety. Mohou být malé i velké, atraktivní díky krouceným větvím nebo pestrým listům…

Úklid listí: místo hrábí vysavač a dmýchadlo od firmy Bosch

Kdo má rád upravené trávníky a chodníky bez spadaného listí, může nyní sáhnout po zahradním vysavači ALS 25 od firmy Bosch. Toto nářadí disponuje výkonem 2500 W a žene vzduch rychlostí až 300 km/hod. Takový fukejř odlepí od země i vlhké listy.

Zazimování letněných pokojových a přenosných rostlin v bytě a zasklené lodžii

Letnění rostlinám prospívá, ale sezóna již končí. Také chladnomilnějším rostlinám je načase zajistit dobré zimování. Které místo zvolit, jak postupovat a uvyknout rostliny na změnu?

Mochyně peruánská a mexická: Pěstování a exotické recepty z jedlých plodů

Kromě mochně židovské, oblíbené okrasné rostliny se zářivými lampionky, můžete pěstovat i další druhy mochyní, jejichž plody jsou nejen pohledné, ale i velmi chutné a zdravé.

Vysaďte si okrasné i užitečné vrby

Znáte dřevinu, která může dorůstat do výšky 20 metrů, ale také jen několik centimetrů? Je to neuvěřitelně proměnlivý rod vrb. Patří nejen k vodě, okouzlující okrasné variety zdobí i naše zahrady. Používáme její proutí, kůra léčí, květy dávají včelám první nektar.

Výtečná šípková omáčka, sladký sirup a zdravý čaj

Červené šípky jsou plné zdraví i jedinečné chuti. Kromě posilujícího čaje si z nich můžete připravit sladký léčivý sirup a také labužnickou omáčku. Pokud k ní nebude divočák, nevadí. Stačí i plátek hovězího.

Sklizeň podzimní úrody: skladování, zavařování, mražení, sušení

Chutné a zdravé výpěstky ze zahrádky mohou zpestřovat jídelníček po celou zimu. Jak uskladnit přebytky úrody, aby si ovoce a zelenina zachovaly chuť, vůni, nebo co nejvyšší obsah vitamínů?

Dvoubarevné čajohybridy: růže s odlišnou barvou rubu a líce

Barevná paleta růží je téměř nekonečná, některé květy se pyšní dokonce kombinací dvou barev najednou. Zvláště okouzlující jsou odrůdy s velkými květy, jejichž okvětní plátky mají odlišně zbarvený rub a líc. Vyberte si z mnoha atraktivních odrůd…

Stavebnicové zahradní stroje: motory, převodovky, příslušenství

Základní idea stavebnicových systémů, které mají v Česku velkou tradici, je jednoduchá: Jeden motor pohání nejen sekačku na trávu, ale může pohánět i kypřič půdy, kartáč k odklízení spadaného listí, sněhovou frézu, případně tahat pluh nebo menší valník.

Septoriová skvrnitost listů hrušně: prevence a léčba

Listy, které jsou silně napadeny skvrnitostí kvůli tomuto poškození špatně plní svou funkci a navíc předčasně opadávají. Strom je tak postupně oslabován. Co fialové a později šedohnědé hnědé skvrny způsobuje a jak proti chorobě hrušně chránit?

Jak pěstovat fuchsie: odrůdy převislé, vzpřímené, odolné i choulostivé

Mnoho lidí se domnívá, že péče o fuchsie je jednoduchá a snadná. „To je ale omyl,“ říká Jiří Pevný z Liberce, který se jejich pěstováním zabývá už pětadvacet let. Poradí vám, jak se o krásně kvetoucí, něžné fuchsie starat.

Natura (08.09.2011 09:00)

Dlouholetá záhada kalifornské pouště (Günter Kletetschka). Rostliny jako mravenčí obydlí (Pavel Kovář). Průmyslové využití hub (Ivan Jablonský). Proč papoušci mluví (Jaroslav Petr).

Zahrada plná vůní: kvetoucí dřeviny od jara do zimy

Zahrada může potěšit nejen oko, ale i nos. Vůně jsou pro nás neméně důležité než zrakové vjemy, dovedou dělat s psychikou divy. A čerstvé květy po dešti voní lépe než drahý parfém. Jaké rostliny pěstovat, aby zahrada voněla po celý rok?

nejnovější 193 194 195 222 223 224 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019