Facebook
 
 
 

Články

Pachyphytum fittkaui

Pokladnicí sukulentního světa je Mexiko, o tom nelze diskutovat. Mimo kaktusů, zde roste mnoho sukulentních druhů i z čeledi Crassulaceae.  Ve státech  Guanajuato a San Luis Potosi je omezený výskyt poměrně vzácného a ve sbírkách ceněného druhu Pachyphytum fittkaui. Nedávno jsem se na internetu dočetla, že pachyphyta jsou rostliny, rostoucí hlavně na poušti, vyžadují sucho

Drtič větví a akumulátorové nůžky Bosch, pomocníci pro pěknou zahradu

Společnost Bosch nabízí zahrádkářům dvě své technologické lahůdky, které spolu souvisejí: Systém Turbine Cut tichého drtiče AXT 25 TC rozmělňuje nebo štěpkuje zahradní odpad. Toho rychle přibývá při práci s akumulátorovými zahradnickými nůžkami Ciso.

Bakteriální hniloba brambor

Mít ve sklepě zásobu vlastních chutných brambor na celou zimu je velmi příjemné. O to více zamrzí, když se po necelém měsíci začnou kazit a hnít. Co je příčinou a jak znehodnocení úrody zabránit?

Jak pěstovat orchideje. Dejte svým orchidejím originální a funkční obal.

Čeho si při výběru orchideje pečlivě všímat, abyste si koupili zdravou rostlinu, která bude prospívat a pravidelně kvést? Jak se o ni starat? A v čem ji pěstovat, aby se jí dařilo a zároveň vypadala co nejlépe?

Senecio macroglossus ‘Variegatus’

Přesto že Senecio macroglossus vypadá jako sukulentní břečťan, s touto rostlinou nemá nic společného. Senecio macroglossus patří do čeledi  Asterace, kdežto  břečťan, Hedera helix, patří do čeledi Araliaceae. Senecio je velký a variabilní rod, zahrnující asi 1250 druhů a kromě Antarktidy jej nalezneme po celém světě. Jméno Senecio je odvozeno z latinského senex  odvozeno od starého

Natura (02.06.2011 09:00)

Budko, budko, kdo v tobě přebývá (Ivan Čepička). European Minerals Day (reportáž Martina Karlíka). Gibbon chajnanský: žhavý adept na vyhubení (Jaroslav Petr). Prof. Otto Wichterle na chemické fakultě ČVUT (Jiří Michálek).

Zazimujte rostliny, než uhodí mrazy: růže, jahody, hortenzie

V listopadu je nejvyšší čas připravit choulostivější zahradní rostliny na bezpečné přezimování. Zvláště holomrazy dokáží nechráněné rostliny doslova spálit. Jako izolace poslouží zemina, listí i netkaná textilie.

Sněhové frézy: elektrické, benzínové, systémové adaptéry

Také vás zkušenosti z předešlých zim přivedly k úvahám, že pořízením vhodného stroje byste si usnadnili uklízení sněhu kolem domu? Výběr odklízecích mechanismů na trhu je čím dál tím větší, a tak se dřina může změnit v zábavu.

Bělotrn, štětka a máčka: bodláky, jež ozdobí zahradu i suché vazby

Bodláky, rostliny s pichlavými květy, jsou často považovány za plevel. Některé druhy jsou však velmi dekorativní, zvláště pak z planých forem vyšlechtěné zahradní kultivary. Zahradu budou zdobit od léta po celou zimu a hodí se i k sušení.

Snadný úklid spadaného listí se zahradním vysavačem

Spadané listí v mžiku mizí do sběrného vaku, ze kterého ho snadno vysypete na kompost. Vysavač také vyfouká nepořádek z těžko přístupných míst. Existují vysavače elektrické i motorové, s odlišným výkonem, kombinované s další zahradní technikou…

Natura (03.11.2011 10:00)

Sázava - řeka protkaná železnicí (Václav Větvička). Parfémy nejen z toaletního stolku (Thierry Talou). Houby čistí životní prostředí (Tomáš Cajthaml). Šikovný Ťuťínek (Jaroslav Petr).

Barevný podzim na zahradě: hlohyně, škumpa a zimolez

Vysaďte si dřeviny, jejichž listy nebo plody se na podzim krásně vybarvují a zahrada vás bude nabíjet pohodou a energií i v pošmourných podzimních dnech. Vyzkoušejte druhy atraktivní a přitom nenáročné na pěstování.

Akumulátorová řetězová pila Bosch do sadu i dílny

Akumulátorová řetězová pila AKE 30 LI od společnosti Bosch, první svého druhu s 36V lithium-iontovým akumulátorem, přeřízne na jedno nabití akumulátoru více než sto větví o průměru deset centimetrů. Nebo sto plotových trámků či kůlů podobné tloušťky.

Natura (27.10.2011 09:00)

Merkur a čočka (Kamil Wichterle). Udržitelná městská mobilita (Maria de Sousa Nunes, Jerome Carlslake, Mark Prior, Eileen O’Connell, Zdeněk Jarolín, Iva Machalová). Dřevokazné houby (Petr Baldrián). Rybí obojživelníci (Jaroslav Petr).

Echeveria ‘Frank Reinelt’

Hybrid mezi Echveria agavodies ‘Prolifera’ x Echeveria colorata (ISI 1467) Jedná se o pomalu rostoucí rostlinu s kompaktní růžicí, která téměř neonožuje. Při nedostatku slunce se barva listů mění na jasně zelenou.  Se stoupajícím slunečním zářením se stává výrazně růžovo – červenou, v ostnu na vrcholu listu tmně purpurovou. Rostlina je chladnomilná, nesnáší teplé zimování. Share

Echeveria ‘Corderoyi’

= Echeveria agavoides ‘Corderoyi’ = Echeveria ‘Lipstick’ Díky svému výraznému vzhledu, byla tato forma vyselektována z přírodního sběru  a distribuována pod kultivarovým jménem  Echeveria  ’Corderoyi’. Také je známa pod někdy užívaným jménem Echeveria ‘Lipstick’. Tento robustní druh tvoří velké růžice, dosahující průměru více jak 15 cm. Na rozdíl od jiných rostlin z okruhu E. agavoides , poměrně

Echeveria ‘Van Keppel 68937

hybrid mezi Echveria agavoides x Echeveria elegans Rostlina nebla distribuována pod žádným přiděleným kultivarovým jménem, proto nese jméno svého pěstitele. Jedná se o poměrně dobře rostoucí hybrid, tvořící ve stáří bohaté  trsy hustě stěsnaných  růžic.  Rostlina není svým vzhledem nijak vynímečná. Pro pěstování není vhodný celodenní sluneční úpal. Share and Enjoy: Linkuj.cz! TOPodkazy.cz RSS Jaggni to! Google Bookmarks Top Články.cz Pozrisi.sk del.icio.us vybrali.sme.sk Blogus.cz MediaBlog.cz Park.sk Bookmarky.cz Live Blogplay BlinkList blogmarks MojeLinky.sk Blogosphere News Linkter DZone Reddit Segnalo Wikio Yahoo! Bookmarks Yahoo! Buzz Add

Echeveria ‘Victor Reiter’

= Echeveria agavoides ‘Victor Reiter’ E. agavoides ‘Prolifera’ x E. cuspidata ‘Parrasensis’ Kultivar byl distribuován v roce 1970  ISI 645 Každá růžice dosahuje průměru okolo 30 cm.  Listy na slunci získávají odstíny vínové barvy. Pomalu rostoucí kultivar, téměř neodnožující. Share and Enjoy: Linkuj.cz! TOPodkazy.cz RSS Jaggni to! Google Bookmarks Top Články.cz Pozrisi.sk del.icio.us vybrali.sme.sk Blogus.cz MediaBlog.cz Park.sk Bookmarky.cz Live Blogplay BlinkList blogmarks MojeLinky.sk Blogosphere News Linkter DZone Reddit Segnalo Wikio Yahoo! Bookmarks Yahoo! Buzz Add to favorites Diggita Fark Fleck Global Grind HelloTxt Hyves Identi.ca Internetmedia laaik.it LinkaGoGo LinkArena LinkedIn MisterWong MisterWong.DE MySpace Netvibes Netvouz NuJIJ Posterous TextTip.eu ThisNext Twitter Upnews viadeo FR Webnews.de Wists IndianPad

Echeveria ‘Macabeana’

= Echeveria agavoides ‘Macabeana’ Drobný, rychle rostoucí kultivar s růžicemi +-  9 cm. Rostlina ve velmi krátké době začíná vytvářet bohatou násadu nových odnoží. Vytváří tak bohaté trsy, dosahující v průměru téměř půl metru. Hrotité listy  výrazně zelené barvy získávají v chladném počasí žlutavé zabarvení. Share and Enjoy: Linkuj.cz! TOPodkazy.cz RSS Jaggni to! Google Bookmarks Top Články.cz Pozrisi.sk del.icio.us vybrali.sme.sk Blogus.cz MediaBlog.cz Park.sk Bookmarky.cz Live Blogplay BlinkList blogmarks MojeLinky.sk Blogosphere News Linkter DZone Reddit Segnalo Wikio Yahoo! Bookmarks Yahoo! Buzz Add to favorites Diggita Fark Fleck Global

Jak ochránit pokojové rostliny před červci?

Červci (Pseudococcidae) mohou způsobit zkázu řady rostlin pěstovaných v nádobách. Napadají téměř všechny druhy pokojových rostlin včetně oblíbených orchidejí. Likvidace jejich kolonií je bohužel poměrně obtížná a vyplatí se prevence.

nejnovější 216 217 218 248 249 250 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019