Facebook
 
 
 

Články

Dobráci čmeláci na zahradě: vysaďte jim květiny, postavte úlek

Čmeláci dovedou opylovat i květy, do nichž včely nedosáhnou, a létat i za chladného počasí. Jsou užiteční, mírumilovní, ohrožení. Přilákáte je pestrou kvetoucí zahradou.

Výtečné odrůdy jahodníku pro balkón i na zahradu

Čerstvé jahody z vlastní zahrádky jsou nejlahodnější. Vyberte si pro pěstování zajímavé odrůdy s těmi nejlepšími vlastnostmi. Například převislé balkónové jahodníky lze pěstovat i v závěsném květináči, kde sladce plodí dokonce od jara do zimy.

Tajemství bohatě rozkvetlého balkónu tkví ve správném hnojení

Přejete si mít rozkvetlý balkón plný barev a vůní, ze kterého vodopády květin přímo přetékají? Zkušení zahradníci vám řeknou: pouze z vody nevyrostou. Podmínkou je kvalitní a dostatečné hnojení. Oblíbená jsou hnojiva s postupným uvolňováním živin, která květiny zásobují po celé léto.

Řez meruněk: Šittův řez zajistí bohatou úrodu

Meruňky řežeme zásadně na jaře, nejlépe na počátku rašení. Za dlouhá léta pěstování těchto oblíbených ovocných stromů sadaři vyvinuli optimální postup, který zajistí velkou plodnost a snadnou sklizeň. Jak tedy postupovat?

Organická hnojiva od Rašeliny pro ekologické zahradničení

Zeleninu, drobné ovoce, květiny, stromy, balkónové i pokojové rostliny můžete hnojit hnojivy, jež byly vyrobeny z čistě přírodních surovin a splňují podmínky ekologického zemědělství. Prospějete tak svému zdraví, své zahradě i celé přírodě.

Firma Format 1 vyrábí a prodává odháněče hlodavců i ptáků

Společnost Format 1 z Křenovic u Slavkova vyrábí akustické a ultrazvukové odháněče hlodavců použitelné na zahradách, v domácnostech, stodolách, stájích, skladech i autech. Firma nabízí i plašiče ptactva, například pro ochranu vinic či zateplení budov.

Natura (03.03.2011 10:00)

Prvoci sto miliónů let beze změny (Julius Lukeš). Výroba léčiv z bylin (Lubomír Opletal). Tarsius vzdělává (Milada Petrů). Ekologická havárie na Potkaním ostrově (Jaroslav Petr).

Poradna doktora Pelešky: hnojení rybízu a ořešáku, moření česneku

Pěstujete rybíz, česnek či vlašské ořechy? Pak se vám mohou hodit rady doktora Pelešky, jež odpovídá na zajímavé dotazy ve své poradně. Poučit se z chyb druhých je velmi výhodné!

Plastové skleníky firmy Rion pro hobby i profi pěstitele

Na českém trhu se nedávno objevila stavebnice nového skleníku Eco Grow firmy Rion, jejíž produkce se zásadně liší od jiných: Konstrukčním materiálem je plast. Přitom se skleníky hodí i do klimaticky náročnějších podmínek podhůří s velkým množstvím sněhu.

Jak ošetřit vinohrad ve druhém roce: řez révy a stavba opory

Aby vinná réva dobře plodila, důležité je nejen správné založení vinohradu. I ve druhém roce jeho života se rozhoduje o úspěšné budoucnosti, přičemž vinohrad může sloužit až třicet let. Jak révu prořezat, hnojit, jak postavit opory?

Suchá zídka

Poslední dobou se poměrně často zaobírám otázkou, jak by se měla správně osázet kamenná suchá zídka. Zídky jako takové se mi líbí. Ne ty moderní, z betonových prefabrikátů co se tváří jako pravý  kámen, ale ty skutečné, co lemují polní cesty, vznikají z polorozbořených zdí starých, dnes již neexistujících domů. Zídky které vznikaly tak ,

Krásná čemeřice rozkvétá již před příchodem jara

Čemeřice (Helleborus) je velmi krásná květina, která není náročná na péči – zřejmě i proto si získává poslední dobou stále více obdivovatelů. Rozkvétá velmi časně zjara a mnohdy svými něžnými květy zdobí zahradu již v zimě. Proto se jí také říká zimní růže.

Jak pěstovat křen a získat kvalitní, silné kořeny?

Říz čerstvého křenu je v české kuchyni, a nejen v ní, nenahraditelný. Přínosný je i pro zdraví. Nejlepší je vlastní křen ze zahrádky. Jak ale vypěstovat kvalitní, silné kořeny? Vyzkoušejte malínský víceletý způsob pěstování, nebo novější jednoletý.

Zahrada v březnu

Příslib jara se proměňuje ve skutečnost. Rostliny, zvířata i lidé pookřívají pod prvními hřejivými paprsky slunce. Zahrada je v rozpuku, pupeny se nalévají, nastává příjemný čas jarního zahradničení!

Natura (24.02.2011 )

Terénní část projektu Tarsius ukončena (Milada Petrů). Léčivé zdroje z přírody (Lubomír Opletal). Lze naklonovat mamuta? (Jaroslav Petr). Záchranná stanice netopýrů (Dagmar Zieglerová).

Prevence a léčba houbových chorob rajčat: plíseň bramborová, čerň, skvrnitost

Listy i stonky rajčat hnědnou a usychají, žluté a posléze hnědé skvrny se objevují i na plodech, které zcela znehodnotí. Houbové choroby rajčat trápí v posledních letech skoro všechny pěstitele. Jak se proti nim účinně bránit?

Předpěstování sadby ve skleníku a fóliovníku: rajčata, papriky, okurky…

Pokud si ze semínek předpěstováváme sazeničky zeleniny i okrasných květin, často se v předjaří na okenní parapety ani nemohou vejít. Sadbu lze také předpěstovat ve skleníku či fóliovníku, který může stát na zahradě i na balkóně.

Pěstování čekanky od semínka a snadné rychlení čekankových puků

Zeleninová čekanka, lahodná a křehká, může osvěžovat jídelníček po celý rok. Z kořenů v létě vypěstovaných lze snadno rychlit puky i v zimě. Zatímco venku pěstovaná čekanka je nahořklá, puky rychlené ve tmě jsou chuti jemné.

Škůdci na ovocných stromech, lískách a jehličnanech: mšice, píďalky, pilatky

Škůdci trápí každého zahrádkáře, zvláště když se přemnoží. Než přijde jaro do sadů a zahrad, měli bychom se alespoň o těch nejčastějších problémech dozvědět co nejvíce, abychom mohli včas zasáhnout.

Substráty a zahradní zeminy Forestina pro výsevy a pěstování

Jihočeská firma Forestina s.r.o. uvádí na trh řadu pěstebních substrátů a zahradních zemin, které odpovídají filozofii „Za přijatelnou cenu

nejnovější 221 222 223 237 238 239 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019