Facebook
 
 
 

Články

Stálezelené skalničky zdobí skalku i v zimě

Skalka může být okouzlující i v zimním období, pokud ji osadíte odolnými, stálezelenými skalničkami. Nejen květy, ale i listy jsou ozdobné, stříbrné i tmavozelené, tvořící měkké polštáře či dekorativní růžice...

Jak nakupovat a upravovat chřest, aby byl skutečnou lahůdkou?

Chřest je odedávna nazýván královskou zeleninou a je pokládán za obzvláštní delikatesu. Přitom jde o velmi zdravou a dietní zeleninu. Víte, jak při nákupu poznat, zda je čerstvý? Jak loupat a vařit chřest bílý a zelený, aby byl opravdu lahodný?

Echeveria ‘Phyllis Colis’

Autor R. Collis (UK)E. affinis x E. canteSoliterní růžice o průměru 13 cm.Promněnlivý kultivar, menící během roku své zbarvení.

Echeveria ‘Pink Frills’

= Echeveria shaviana ‘Pink Frills’Rozety dorůstají v průměru do 14 cm.Rostlina občas vytváří nové, volné boční růžice. Kultivar vyžaduje polostinné stanoviště. Růžová barva je pouze v letním období na rozdíl od E. shaviana, která si zachovává své zbarvení po celý rok.

Echeveria ‘Ramillete’

autor Dick WrightSamostatnou kristátu lze jen těžko urtčit. Její vzhled je podobný mnoha dalším bezejmeným kristátáním formám. Neristátání růžice dorůstají 6 cm v průměru a postupně tvoří samostné volné shluky dalších růžic. Listy jemně zelenkavé barvy jsou potaženy lehce namodralým povlakem.Typická rostlina vytvářjící kristatu...

Echeveria ‘Violescens’ f. kristata

= Echveria gibbiflora ‘Violescens’Růžice dorůstají 22 cm v průměrujedná se o často větvící se rostliny s pestrobarevnými otevřené růžicemi s malým počtem listů. Osychající spodní listy odkrývají prothující se holý stonek. Zaoblené dlouhé listy jsou levandulové nebo fialové barvy. Kultivar poměrně často tvoří kristaty.

Echeveria ‘Doris Taylor’

= Echevera setosa ‘Doris Taylor’Vyšlechtěno roku 1932 – W. TaylorHustě ochlupené bohaté růžice v průměru do 15 cm.Temně hnědý , dřevnatějící stonek okolo 20 cm.Výrazné, červeno žluté květy, na vnějším středovém kýlu hustě ochlupené.

Stálezelené sklaničky zdobí skalku i v zimě

Skalka může být okouzlující i v zimním období, pokud ji osadíte odolnými, stálezelenými skalničkami. Nejen květy, ale i listy mohou být velice ozdobné, v barvách od stříbrné po tmavozelenou a v rozmanitém tvarování, tvořící měkké polštáře či dekorativní růžice...

Jak pěstovat banánovník v květináči a sklízet vlastní plody

Ačkoli banánovník připomíná strom, je ve skutečnosti obří bylinou. Sladké banány jsou milovaným ovocem, plody některých odrůd se používají i jako zelenina. Malé kultivary můžete pěstovat i v pokoji a dočkat se vlastních plodů.

Natura (20.01.2011 10:00)

Mezinárodní sčítání vodních ptáků (Zuzana Musilová). Zimoviště v pražské Tróji (Jan Andreska, Jan Mourek). Historie lesa v 16. a 17. století (Jiří Woitsch). Netopýr tvor sociální (Helena Jahelková).

Nastal čas na nákup semen. Jak je vybírat a na co si dát pozor?

Abyste se při nákupu semen nenechali nachytat a nakoupili opravdu dobře, zjistili jsme pro vás, jak má vypadat malospotřebitelské balení a čeho je třeba si všimnout. Můžete také využít specialit, jako jsou semena mořená, obalovaná, na výsevních páscích…

Zabydlete se na zahradě: dřevěné terasy, mola, chodníčky…

Dřevěné plochy jsou na zahradě praktické, příjemné, oku lahodící. Hodí se pro pohodlný přechod mezi domem a zahradou. Uplatní se i na střešní zahradě, jako molo u jezírka, pro vyrovnání terénu...

Řez ovocných stromů

Ovocné stromy lze v kondici udržovat pravidelným řezem, který udrží optimální tvar koruny, vyrovnanou úrodu a celkové zdraví stromů. Důležité je vhodné načasování i provedení. Jak správně postupovat?

Fiskars: nové zahradní nářadí

Firma Fiskars vyrábí téměř všechno zahradní nářadí ve Finsku, a to z vysoce kvalitních materiálů. Proto může na své výrobky poskytovat prodlouženou záruku 5 let. Na sekery dokonce 10 let. A každý rok svou nabídku obohacuje novými produkty.

Předpěstujte si petúnie: výsev pelet, péče o mladé rostlinky

Zanedlouho nastane čas na předpěstování sadby ze semen, kterou byste na jaře draze kupovali. Začněte třeba oblíbenými petúniemi úžasných tvarů a barev. Pokud dodržíte osvědčený postup, vypěstujete si krásné, košaté sazenice.

Citrónová verbena a myrta, půvabné voňavé stromky v nádobách

Tyto aromatické dřeviny se pěstují v přenosných nádobách. Jsou krásné, lze je rozmanitě tvarovat, jejich listy i plody využít v kuchyni i domácím léčení. Pokud máte chladné místo na přezimování, pro verbenu stačí i temné, je pěstování snadné.

Natura (13.01.2011 10:00)

Genetika ve studiu zoologie (Pavel Hulva). Co přinese Rok netopýra? (Helena Jahelková). Proměny lesa ve středověku (Jiří Woitsch). Válka klonů (Jaroslav Petr).

Předpěstování sadby za oknem: vhodný substrát, sadbovací tablety, miniskleníky…

Vypěstovat si vlastní sadbu zeleniny i okrasných rostlin ze semen se vzhledem k nízkým nákladům i širšímu výběru druhů a odrůd vyplatí. Jak postupovat, aby sazeničky byly silné a zdravé?

Postavte si zahradní terasu z dlažby a cihel

Plochy z pevným povrchem činí ze zahrady příjemné místo k obývání. Dobře na nich stojí zahradní nábytek, snadno se udržují. Jako terasy mohou zároveň vyrovnávat terén. Terasu z pohledné kombinace dlažebních desek a cihel si snadno zbudujete sami.

Karambola, šťavnaté ovoce ve tvaru hvězdy

Karambola je tropické ovoce zajímavé chuti i vzhledu. Bobule se jedí syrové, v ovocných salátech, jako kompot či džem. Výborné jsou ale i prosolené nebo kvašené, hodí se na přípravu čatní. Semínko pak můžete zasadit do květináče.

nejnovější 228 229 230 242 243 244 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019