Facebook
 
 
 

Články

Jak pěstovat liči

Pochutnat si na exotickém ovoci a poté jeho semena zasadit do květináče, to je dvojnásobná radost. Těšíme se, jak rostlinka vyklíčí a vyroste. Musíme jí ale poskytnout vhodnou teplotu, zálivku, výživu. Jak vypěstovat ze semínka oblíbenou rostlinu liči?

Zahradní cesty a chodníčky slaďte se stylem zahrady i domu

Cestičky vinoucí se zelení a plochy se zpevněným povrchem činí ze zahrady příjemné místo k obývání a odpočinku. Dokážou ji proměnit stejně překvapivě jako promyšlená výsadba okrasných rostlin. Jak je plánovat a budovat?

Zahrada v lednu

V lednu by zahrada měla odpočívat pod sněhovou pokrývkou, uspaná mrazem. Je však třeba kontrolovat její zimní zabezpečení. Dlouhé večery jsou ideální k rozmýšlení jarních výsadeb a úprav. Můžete začít i s prvními výsevy za okno.

Postavte si pěkné a užitečné pařeniště

Pařeniště je skvělým pomocníkem každého pěstitele, a na malých zahrádkách nahradí i skleník. Podle našeho návodu si jej sami snadno postavíte. Díky oknu z jemných latěk je pohledné, na zahradě nebude působit rušivě.

Zahradní kůlny a domky mohou být funkční i estetické

Kůlna schová nářadí, kabely, hadice, hnojiva, pěstební nádoby, nebo i sekačku a zahradní nábytek. Může se zároveň stát i dekorativním zahradním prvkem, pokud ji zhotovíte nápaditě a s citem. Nabízíme inspiraci i praktické tipy.

Semena je nejlepší skladovat v ledničce a mrazáku

Kvalitní semena jsou poměrně drahá. Pokud s nimi ale budete dobře hospodařit, vyplatí se vám stonásobně. V sáčcích je občas semen více, nežli spotřebujete za jednu sezónu. Jak tedy uskladnit nevyužité zbytky semen, aby neztratily klíčivost?

Jak postupovat při montáži skleníku?

Postavit si skleník z kovu či dřeva je náročná záležitost, pokud má být stabilní a splňovat všechny funkce. Většina lidí dá proto přednost již připravené stavebnici. Ani její smontování a umístění však není úplně triviální a je třeba dodržet určité zásady.

Podivuhodné mučenky lákají kolibříky i netopýry

Mučenky plodí chutné ovoce a využívají se jako léčivky. Prosluly však také díky své nevšední kráse. Jejich květy i listy navíc skrývají mnohá tajemství. Nechají se opylovat netopýry, motýly umí naopak odradit od kladení vajíček…

Kompletní výživa okrasných dřevin hnojivy Silva Tabs

Pokud jsou okrasné dřeviny zdravé, vybarvené a dobře rostou, je krásná celá zahrada. K tomu však potřebují výživu. Vyzkoušejte komfortní hnojení ve formě tablet. Živiny ekonomicky dávkují a rostlinám poskytnou vše potřebné.

Jak vybavit skleník a jak jej správně větrat?

Prostor skleníku je omezený a je třeba jej co nejlépe využít. Rostliny můžete pěstovat na záhonech, v pytlích, nebo v nádobách umístěných na policích. Kromě světla, vláhy a živin potřebují i čerstvý vzduch – proto je nezbytné zajistit i správné větrání.

Natura (06.01.2011 10:00)

Budoucnost biopaliv (Zdeněk Opatrný). Syndrom bílého nosu také v Evropě (Ivan Horáček). Pravěk ve středoevropském lese (Jiří Vojč). Protiskopová léčba mexických vlků (Jaroslav Petr).

Orostachys thyrsiflora

Zda se orostachysy řadí mezi rozchodníky nebo ne, je otázka úhlu pohledu. Když  zalistujeme ve starších publikacích věnovaným těmto sukulentím rostlinám, nalezneme je zařazeny v rodu Sedum – skupina Orostachys. Podle mne, nezáleží ani tak na šuplíku, do kterého určitý rod nebo druh zastrčíme, ale na tom, zda se nám rostliny libí nebo ne. Orostachysy, konkrétně

Natura (23.12.2010 )

Přírodní historie Starého a Nového zákona (Václav Cílek)

Natura (30.12.2010 )

Chráníme biodiverzitu jen pro ni samotnou? (František Pelc). Nadcházející rok netopýra (Ivan Horáček). Objevy, které opravili naše omyly (Jaroslav Petr).

Vánoce z vánočních hvězd

Vánoce jsou přede dveřmi a většina z nás přemýšlí o tom, jak si zpříjemnít vánoční pohodu zajímavou dekorací. Já osobně ráda dávám svým přátelům malé dárečky, jen tak pro potěšení v tomto zimním svátečním  čase. Ráda bych Vám zde dala typ na jeden takový dáreček nebo dekoraci pro slavnostní stůl. Nápad jsem našla na stránkách

Orostachys ‘Tsuschima’

Orostachysy jsou stále velmi ceněné rostliny, zahalené tak trošku rouškou tajemství  o způsobech pěstování. Často bývá po těchto tajemstvích pátráno cíleně, někdy dochází k jejich odhalování díky různým náhodám.  Právě jedno takové tajemství bylo poodhaleno loňského roku v případě krásného kultivaru  Orostachys ‘Tsuschima’. Tato rostlina hned na první pohled zaujme svou perleťově narůžovělou barvou a výrazně sukulentními

Natura (16.12.2010 10:00)

Slovenské hory v zimě (Miroslav Saniga). Výzkum biodiverzity Sahelu (Petr Benda, Jiří Šmíd). Kalifornské babočky (Jaroslav Petr).

Prkenný plot

Chceme-li přesně vymezit a uzavřít svůj pozemek, zvolíme takové ohraničení, které ochrání naše soukromí před zvídavými pohledy zvenčí. Navíc stavba plotu přináší do zahrady nový architektonický prvek, který může přispět k jejímu vzhledu.

Udírna z květináčů

Uzení bylo odjakživa součástí každé vesnické zabijačky a někde se praktikuje dodnes. Není to ovšem tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Atraktivní hvězdník, amarylis, kvete jen při vhodném pěstování

Nádherně kvetoucí hvězdníky jsou chloubou každého pěstitele. Potřebují však specifické podmínky a prevenci proti chorobám, jako je červená spála. Jak je pěstovat radí Věra Drábková, odborná instruktorka Českého svazu zahrádkářů.

nejnovější 229 230 231 242 243 244 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019