Facebook
 
 
 

Články

Zahradní chodník z keramické dlažby Terca Klinker

Budujete zahradní chodník a hledáte dlažbu, která hodně vydrží a nepotřebuje prakticky žádnou údržbu? Výborným řešením je například odolná, stálobarevná keramická dlažba Terca Klinker od společnosti Wienerberger.

Natura (09.06.2011 )

Parziti z rostlinné říše (Jakub Těšitel). Mravenčí móda (Jaroslav Petr). Dva odlišné póly (Pavel Prošek). Třicet let na zlatém severu (četba, 1.díl).

Pěstování fazolí pro barevná zrna i lahodné lusky

Fazole jsou pěkné na pohled, nenáročné a užitečné. Můžete pěstovat odrůdy tyčkové, popínavé, i keříčkové, sklízet různobarevná zrna, nebo oblíbené nezralé lusky, zelené či fialové... Zrna i lusky jsou zdravé a v kuchyni je lze využít na mnoho způsobů.

Jak udržovat dokonalý trávník: sečení, vertikutace, pískování

Pokud má mít trávník vzhled hebkého zeleného koberce, vyžaduje specifické pěstování. Je třeba jej nejen pravidelně a vhodně sekat, ale i mechanicky ošetřovat, například provzdušňovat, aby byly trávy v té nejlepší kondici.

Čím nastýlat jahody: sláma, tráva, mulčovací kůra a textilie

Mulčování prospívá rostlinám, šetří vodu i práci. O jahodách to platí dvojnásob. Místo neustálého okopávání, které jim příliš neprospívá, je lepší půdu pod jahodníky pokrýt. Jaké výhody mají jednotlivé materiály?

Jak pěstovat hortenzie v květináči?

Hortenzie jsou velmi oblíbené nejen na zahradě, ale také jako hrnkové rostliny. Speciální kompaktní kultivary s bohatým modrým květenstvím můžete v nádobě pěstovat po řadu let. Potřebují ale dostatek vody, kyselý substrát a nesvědčí jim příliš vysoké teploty.

Rohože pro vaše soukromí… od rákosu po exotické kapradiny

Obliba používání rohoží z přírodních materiálů neustále roste. V rozsáhlých bytových komplexech i v nových čtvrtích s rodinnými domky zajistí rohože z přírodních materiálů, aplikované na plotech nebo zábradlích, příjemné soukromí.

Kniha 1000 nápadů a rad pro zahrádkáře poslouží začátečníkům i pokročilým

Přejete si mít po ruce knihu, která vám poradí se zahradničením od A až do Z? Knihu, která bude nejen zdrojem inspirace, ale také vám ochotně odpoví na spousty nejrůznějších otázek? Pak je 1000 nápadů a rad pro zahrádkáře určeno právě vám.

Bělásek rezedkový, řeřichový, ovocný, hrachorový… Víte, kolik je u nás bělásků?

Bělásek není pouze zelný. Mezi motýly s bělavými křídly patří řada zajímavých a pro zahrádkáře naprosto neškodných druhů. Jejich housenky se živí na planých rostlinách a zelenina je vůbec nezajímá.

Kamenné zídky ze systému betonových prvků Naturblok

CSB-Naturblok, betonový systém se vzhledem hrubě tesaného kamene díky barevné paletě věrně imituje různé přírodní horniny. I proto přibývá uživatelů, kteří z něj staví terasy, schodiště či ploty. Výrobce CS-Beton s.r.o. nyní nabízí novinku – CSB-Naturblok roh.

Jak pěstovat rajčata na záhoně a ve skleníku?

Rajčata patří mezi nejoblíbenější a nejrozmanitější plodovou zeleninu. Pohledné rostliny můžete pěstovat ve skleníku, na záhoně i v nádobách. Když se budete řídit jednoduchými pravidly pro pěstování, přinese vám každá rostlina bohatou úrodu.

Krása přírodního kamene na zahradě

Kámen je více než jen stavební materiál k vybudování skalky či opěrné zídky. Je to prvek, který zahradě dodá novou dimenzi a poslouží k vybudování rozličných praktických i uměleckých útvarů. Co vše můžete s kamenem vytvářet?

Lignohumát, elixír pro zahradní i pokojové rostliny

Jak snížit spotřebu hnojiv a přitom docílit bohaté násady květů, plodů, bujného růstu rostlin i ozdravění půdy? Vyzkoušejte přírodní huminové a fulvové kyseliny, které rostlinám poskytnou prvotřídní péči založenou na přirozených principech.

Natura

Překvapivá síla rostlin (Jan Kolář). Biodiverzita, příroda a vztahy v ní (Jan Saniga). Žába kanibal a evoluční biologie (Jaroslav Petr). Chemik Fritz Haber (Pavel Zachař).

Zahrada v červnu

Přišlo zahradníkovo léto. Zahrada je plná svěží zeleně, kvete a dává první plody. Užívejte si tepla a dlouhých večerů, a přitom o své království pečujte, aby bylo stále krásné. Co červnová zahrada potřebuje?

Desatero pro rajčata

Vlastní rajčata ze zahrádky nebo balkonu mají jedinečnou chuť, ať jsou červená, oranžová, žlutá, kulatá, hruškovitá nebo oválná, maličká cherry nebo obří. Jak se o rostliny starat, aby byly zdravé, krásné a bohatě plodily?

Travin: trávníkové hnojivo a herbicidy v jednom

Přejete si dokonalý trávník, ale nechcete péčí o něj strávit příliš mnoho času? Vyzkoušejte Travin, speciální trávníkové hnojivo, jež kromě důležitých živin obsahuje i selektivní herbicidy a prospěšný zeolit. Trávník ošetříte najednou a jednoduše.

Jak vysazovat a pěstovat bylinné a dřevité pivoňky?

Bylinné pivoňky patří k nejvděčnějším okrasným trvalkám. Tvoří pohledné trsy s velkými a omamně vonícími květy, přičemž vyžadují jen minimální péči. Okouzlující jsou i zajímavé dřevité pivoňky, které vyžadují o trošku jiný způsob pěstování.

Jak zastřešit pergolu deskami polykarbonátu Marlon

Střechy pergol se mění: Někdejší neprůhlednou lepenku mnohde nahradil rákos, pak žlutý sklolaminát, komůrkový polykarbonát, čiré nebo kouřově hnědé desky PVC. Na českém trhu už zdomácněly i nejnovější trapézové a vlnité desky z polykarbonátu.

Současné rotační sekačky: Co přinesl technický vývoj

Stará travní sekačka má po deseti patnácti letech provozu uvolněná, šmajdavá kolečka, prorezlé šasi, zastaralý hlučný a kouřící motor. Prostě dosluhuje, a tak je čas porozhlédnout se po nové. Čím se dnešní stroje liší od svých předchůdců?

nejnovější 242 243 244 266 267 268 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019