Facebook
 
 
 

Články

Natura (17.02.2011)

Unikátní svědectví ze střední doby kamenné (Petr Pokorný). Výzkum velkých savců na Šumavě (Pavel Šustr). Kdy byliny léčí? (Lubomír Opletal). Jídelníček kosatek (Jaroslav Petr). Netopýří úkryty (Petra Schnitzerová).

Natura (24.02.2011)

Terénní část projektu Tarsius ukončena (Milada Petrů). Léčivé zdroje z přírody (Lubomír Opletal). Lze naklonovat mamuta? (Jaroslav Petr). Záchranná stanice netopýrů (Dagmar Zieglerová).

Natura (03.03.2011)

Prvoci sto miliónů let beze změny (Julius Lukeš). Výroba léčiv z bylin (Lubomír Opletal). Tarsius vzdělává (Milada Petrů). Ekologická havárie na Potkaním ostrově (Jaroslav Petr).

Natura (10.03.2011)

Proč se daří infekcím? (Jan Votýpka). Jaro ožívá! (Lucie Hošková). Značkování volně žijících zvířat (Jaroslav Petr). Pocta koním (četba).

Natura (17.03.2011)

Jak vzniká zemětřesení? (Aleš Špičák). Genetické modifikace pouze specialitou laboratoří? (Jaroslav Petr). Monitorování velkých savců na Šumavě (Pavel Šustr). Pocta koním (četba).

Natura (24.03.2011 10:00)

Amplituda elastické vlny a magnitudová stupnice (Jan Zedník). Ženšenové špagety (Tomáš Vaněk). Želví kompas (Jaroslav Petr). Pocta koním (3.díl četba).

Natura (31.03.2011 10:00)

Polární záře (Petr Sobotka). Ztracené vůně (Jaroslav Petr). Život v Rudém moři (Martina Balzarová). Pocta koním (četba, 4. díl).

Natura (07.04.2011 10:00)

Stopa v písku (Radek Mikuláš, Martin Mazuch, Marek Janáč). Kdo zachrání borovici? (Jaroslav Petr). Jaguáři v brazilském Pantanalu (Radana Dungelová, Jan Dungel). Pocta koním (četba, 5.díl).

Natura (14.04.2011 )

Sekvenování genomu pšenice a potravinová poptávka (Jaroslav Doležel). Evoluční změny puštíků (Jaroslav Petr). Elektromobily v městské hromadné dopravě (Miroslav Brada). Pocta koním (6. díl).

Natura (21.04.2011)

Stavebnice Merkur a kontaktní čočky (Kamil Wichterle). Životní strategie zvířat v seriálu BBC Life (Martha Holmes). Aktuálně ke sporu v NP Šumava (Pavel Kindlman, Jiří Mánek). Pocta koním (četba, 7.díl).

Natura (28.04.2011)

Infanticida jako reprodukční strategie koní (Luděk Bartoš). Kolik stojí úbytek netopýrů (Jaroslav Petr). Vítání ptačího zpěvu (Jan Řezníček). Pocta koním (8. díl).

Na balkóně můžete pěstovat cuketu, rajčata i mrkev

Zahrádka na terase může být velmi pestrá, nejen díky různobarevným rajčatům a paprikám. Pokud máte rádi sladkou čerstvou mrkev a do kuchyně by se hodil přísun vlastních lahůdkových cuket, ale nemáte zahrádku, pěstujte je v nádobách.

Výlet do království tulipánů

Krása tulipánů je oslnivá, výčet různě barevných a tvarovaných odrůd nekonečný. Odkud pocházejí a jaký je jejich příběh? A kam se vypravit, pokud chcete své oči potěšit pohledem na barevná tulipánová moře a parky zaplavené tulipánovými řekami?

Užovky na zahradě: pomozte ohroženým hadům, v dobrém se odvděčí

Pokud na zahradě najdou útočiště ptáci, žáby a ještěrky, pomohou nám udržet přirozenou rovnováhu, bojovat proti přemnožení škůdců. Výbornými pomocníky jsou i vzácné užovky. Pokud se u vás na zahradě zabydlí, můžete na to být pyšní!

Kalendář prací ve skleníku

I skleníky mají svůj kalendář. Sklenik-expert.cz vám přináší podrobný seznam prací, které je během roku ve skleníku nutné udělat. S tímto kalendářem již na nic nezapomenete.

Jak založit přírodní koupací jezírko?

Zatímco klasický bazén v zahradě často působí jako pěst na oko, jezírko se stane její přirozenou a velmi estetickou součástí. A pokud je dobře založené, bývá jeho údržba jednodušší a levnější než u bazénu. Koupání bez chemie prospívá alergikům i přírodě...

Natura (21.04.2011)

Stavebnice Merkur a kontaktní čočky (Kamil Wichterle). Životní strategie zvířat v seriálu BBC Life (Martha Holmes). Aktuálně ke sporu v NP Šumava (Pavel Kindlman, Jiří Mánek). Pocta koním (četba, 7.díl).

Zázrak v zahradním jezírku: Jak se líhnou vážky?

Vážky, létající drahokamy, v létě spatříte nejen u rybníků, ale i na zahradě, pokud jí zdobí zahradní jezírko. K vodě se stahují zdaleka, pod hladinou žijí jejich larvy. Když dospějí, můžete spatřit zázračnou proměnu larvy ve vážku na vlastní oči.

Lahůdková rebarbora: Jak ji pěstovat, sklízet a zpracovat?

Jen vysvitne slunce a ohřeje se půda, začnou se na povrch drát puky rebarbory. Rostou doslova před očima a my se můžeme začít těšit na jednu z prvních jarních zelenin, sklízených přímo ze zahrady. Je však třeba je sklízet včas a umět upravit.

Jak se šíří bakteriální spála růžovitých rostlin?

Nejen lidé, ale i rostliny mohou onemocnět bakteriální infekcí. Například dřeviny z čeledi růžovitých, kam patří řada ovocných i okrasných stromů, mohou trpět bakteriální spálou. Jak se onemocnění projevuje a co si počít s napadenými rostlinami?

nejnovější 246 247 248 266 267 268 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019