Facebook
 
 
 

Články

Zahradní nářadí potřebuje údržbu

Kdyby nářadí umělo, vyprávělo by. Některé hrdě a s radostí o svém šťastném životě u pořádného majitele, který hýčká vazelínkou dokonce i lopatu a rýč. Jiné by se smutkem na zrezivělé čepeli zoufale volalo: „Už to dlouho nevydržím…“

Jak vybrat olej Mogul pro zahradní techniku

Mazací oleje hrají stěžejní roli pro funkčnost a životnost zahradní techniky. Navíc se speciálně v této oblasti zákazníci zajímají o kvalitní produkty s dlouhou životností a současně šetrné k životnímu prostředí. Takové oleje nabízí společnost Paramo.

Vybíráme odrůdy okurek: jarní výsev a výsadba

Bohatou úrodu okurek přinese kombinace vhodné odrůdy a metody pěstování. Ing. Holman, který se pěstováním a šlechtěním okurek profesionálně zabývá více než 40 let, poskytuje čtenářům iReceptáře cenné rady a zkušenosti.

Výživa růží a kvetoucích keřů na míru hnojivy Silva Tabs

Růže v mnoha rozmanitých formách stále zůstává nejoblíbenější okrasnou rostlinou. Je ale poměrně náročná na výživu, bez které nemůže plně rozvinout svou krásu. Pomalu rozpustná hnojiva ve formě tablet růžím poskytnou veškeré potřebné živiny po dlouhou dobu.

Nebeský modřenec vysaďte pod keře a stromy, do skalky i na záhony

Modřenec je nenáročná a mrazuvzdorná okrasná cibulovina, jejíž květenství má barvu hlubokého nebe. Časem tato rostlina na zahradě vytvoří krásné, modře kvetoucí trsy s velmi příjemnou vůní.

Rašelina jde jahodám k duhu!

Sladké, červené jahody patří mezi nejoblíbenější ovoce. Milují je děti i dospělí, záhonek čerstvých jahod by neměl chybět na žádné zahrádce. Pěstovat je lze i v nádobách. Aby dobře prospívaly a plodily, připravila pro ně Rašelin Soběslav Speciální substrát i hnojivo, ušité jahodám na míru.

VÝSTAVA ROZCHODNÍKŮ 2011Vícekvěté tulipánky na skalku i na záhon

Jarní zahradu může oživit pestrá škála krásných květů. Třebas kromě známých šlechtěných tulipánů můžete pěstovat i odolné a nenáročné vícekvěté tulipánky. Mají drobné, ale četné květy, snadno se množí a ochotně kvetou po mnoho let bez přesazování.

Nakupujeme zahradní mechanické nůžky

Trh nabízí nejrůznější druhy mechanických nůžek. Některé jsou určeny pouze pro střihání květin, prostřihávání keřů a drobnějších větví stromů, ale mezi zahradní nůžky patří také velké nůžky na živé ploty, či pákové nůžky na silnější větve.

Snadné pěstování paprik na balkóně: vhodné odrůdy sladké i pálivé

Paprika je spolu s rajčaty horkým favoritem „balkonářů“. V závětří vyhřátého balkonu se jí velmi dobře daří. Které odrůdy jsou pro pěstování na balkóně ideální a jak se o ně starat?

Samozavlažovací truhlíky a hnojiva pro rozkvetlý balkón

Budou letos vaše okna či balkón zdobit květy pelargonií, petúnií, surfinií nebo jiných balkónových rostlin? Nejen jejich vhodným výběrem, ale také správně zvoleným druhem truhlíku, zeminy, hnojiva a zálivky docílíme nádherné záplavy květů.

Natura (31.03.2011 10:00)

Polární záře (Petr Sobotka). Ztracené vůně (Jaroslav Petr). Život v Rudém moři (Martina Balzarová). Pocta koním (četba, 4. díl).

Pěstování broskvoní: otužilé odrůdy plodí i v podhůří

Broskvoně patří mezi teplomilné ovocné stromy. Přesto však sklizeň broskví nemusí být výsadou pouze pěstitelů z nejteplejších oblastí. Velmi záleží na volbě vhodného stanoviště, typu pěstování a v neposlední řadě i na výběru odolné odrůdy.

Skromné lesní lilie: konvalinka, kokořík a pstroček

Rostou na kyselých hlubokých lesních půdách vrchovin po celé Evropě, jejich květy příjemně voní a mají prý léčivou moc. Krásné lesní květiny, které se mohou jako milí hosté objevit i ve stinné koutě zahrady.

Červená řepa: Vypěstujte si lahodné a zdravé bulvičky

Červená řepa se nejčastěji nakládá do sladkokyselého nálevu, neobejde se bez ní boršč. Pokud se bez řepy neobejdete ani vy, vypěstujte si svou vlastní. Výtečná je i vařená či čerstvá, kdy slouží přímo jako přírodní posilující lék.

Než vyjedou sekačky na trávník

Než vyjedeme s rotační sekačkou, zkontrolujeme ji. Začneme u žacího ústrojí. Jeho technický stav a čistota skeletu, ať už je plechové, z plastu či slitiny, ovlivňuje proudění vzduchu uvnitř bubnu, tím i kvalitu sečení a sběr posečené trávy.

Magické lesní krásky

Rostou na kyselých hlubokých lesních půdách vrchovin po celé Evropě, jejich květy příjemně voní a mají prý léčivou moc. Krásné lesní květiny, které se mohou jako milí hosté objevit i ve stinné koutě zahrady.

Žabí pulci zbaví zahradní jezírko řas lépe než chemie

Již v dubnu se v zahradním jezírku mohou objevit žabí vajíčka. Vznášejí se ve shlucích, nebo spojené ve šňůrce obtáčejí vodní rostliny. Žábám malé zahradní útočiště velmi pomůže, a ony nám na oplátku vyčistí vodu a pomohou s péčí o zahradu.

Terasa, místo pro rodinu i přátele, z čeho stavět a kde

Při výběru materiálů vhodných na terasu je třeba mít na paměti, že prostor bude vystaven značné zátěži. Jen hmotnost venkovního krbu se počítá na stovky kilogramů. Kvalitu terasy však prověří také počasí a další povětrnostní vlivy.

Zahrada v dubnu

V dubnu je sezóna na zahradě v plném proudu. Slunce již prohřálo vzduch i půdu. Až na výjimky již můžete vysazovat a sít všechny druhy zeleniny, okrasné květiny i dřeviny, zakládat trávník… tak s chutí do toho!

nejnovější 248 249 250 266 267 268 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019