Facebook
 
 
 
, IČ: 03860680
Martin Němec
Lhota 6, 37312 Mladošovice
info@puvodnikere.cz, 778 090 017
!!Expedice sazenic pouze od března do pučení a od listopadu do zámrazu !! Sazenice připravujeme pro nejvhodnější výsadbovou sezonu v roce = od konce listopadu až do zámrazu půdy. Další vhodný termín expedice prostokořenných keřů je koncem března a počátkem dubna. Přesný termín od kdy budou sazenice k dispozici je závislý na počasí a budeme Vás o něm předem informovat.

karta rostliny: Cornus mas (Dřín jarní)
typ: rostlina

Dřín obecný, Cornus mas

Superstar mezi původními keři - umí vše, výborné plody přímo do pusy (po plném vyzrání) i na marmelády, bohatství žlutých květů časně z jara, velmi vhodný i pro tvarovací řez. Patří mezi první kvetoucí keře a mezi nejvhodnější dřeviny pro živé ploty přesto je u nás téměř zapomenut a nepoužíván. Začíná kvést lehce před zlatým deštěm, jeho květy nejsou sterilní jako je tomu u forsithií a tak jeho květy potěší i včely a ostatní opylovače.
Například v parku u císařského zámku Schönbrunn ve Vídni jsou živé ploty z dřínů a u nás ho ještě nalezneme v klášterech jako pozůstatky okrasných a užitkových zahrad (např. Zlatá koruna).

Vzrůst a stanoviště: 3 - 5 m. zvládá vše, ale na slunečném a suchém místě bude plodit nejlépe.

Cena činí 128,00 Kč ,

dodací lhůta je 5 dnů, a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


(c) Aleš Kyral 2007 - 2019

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.