Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Ficus racemosa
typ: semena
označení prodejce: 770

FICUS racemosa (F. glomerata) 30 semen

Fíkovník hroznovitý, opadavý strom se střídavými, eliptickými, tnavě zelenými listy. V plné zralosti oranžovo - červené jedlé fíky v krátkých hroznech vyrůstají přímo z kmene. Vhodný pro bonsai. Šťáva z plodů je účinná na škytavku. V Indii se kůra používá jako lék na pokožku zasaženou vředy nebo bodnutí komárem. Kůra se rozdrtí a smíchá s vodou a vzniklou pastou se potírají postižená místa. Pasta se nechá zaschnout na pokožce a procedura se po několika hodinách opakuje. Pochází z Austrálie, jihovýchodní Asie a Indie.
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: 0Doba výsevu: V průběhu celého roku, nejlépe však na jaře. Hloubka: Na povrch substrátu, semena se jen lehce přitlačí. Výsev překrýt sklem, plastovým víčkem nebo vložit do PE sáčku a uzavřít. Po vyklíčení semen je potřeba výsev začít větrat. Použít lze také plastové skleníčky. Substrát: Propustný, sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno). Teplota: 25°CUmístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením.

Cena činí 30,00 Kč nebo 1,20 € včetně DPH 15% (26,09 Kč nebo 1,04 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 30 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.