Facebook
 
 
 
, IČ: 11561904
Slavoj Slívka
Hradištská 134, Český Těšín - Mistřovice 735 62
ivodnisvet@seznam.cz, 605 958 267
Prodej je zahájen v období probuzení vegetace, přibližně od poloviny května do konce října (končí s prvními mrazíky). Veškeré rostliny pochází z vlastních zdrojů z duvodu balného zdarma prosím o minimální cenu obědnávky 200 kč.

karta rostliny: Acorus calamus (Puškvorec obecný)
typ: rostlina

Puškvorec obecný

Vytrvalá bylina dorůstající výšky nejčastěji 50 - 150cm. Na bázi vyrůstá z až 3cm silného plazivého oddenku. Celá rostlina je charakteristická svou nápadnou aromatickou vůní, zvláště při rozlomení oddenku. Lodyha je tříhranná. Listy jsou střídavé, dvouřadě uspořádané, přisedlé, na bázi s listovými pochvami. Čepele mají mečovitý tvar, na okraji někdy trochu zvlněné. Květy jsou uspořádané do květenství, kterým je mnohokvětá válcovitá palice. Zpočátku je zelená, později hnědne, dorůstá délky 5 - 9cm. Je sice vrcholová, ale vypadá jako boční, neboť podpůrný listen (toulec) palice působí dojmem pokračování lodyhy. V České republice kvete nejčastěji v červnu až v červenci. Plody se u puškvorce obecného nevytvářejí.

Cena činí 20,00 Kč ,

dodací lhůta je 5 dnů, a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


(c) Aleš Kyral 2007 - 2019

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.