Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Paulownia tomentosa (Pavlovnie plstnatá)
typ: semena

Paulownia tomentosa - 200 semen

Popis
Paulownia Tomentosa nazývaná také "Čínský císařský strom" je nádhrená atraktivně kvetoucí solitera. Květy mají modrofialovou barvu, což je u stromů vzácné, jsou trubkovité, dosahují velikosti 8cm. Jednotlivé květy jsou složeny v květenství dosahující velikosti okolo 30cm. Kvetoucí Paulownia patří mezi nejatraktinější mrazuvzdorné kvetoucí stromy. Listy tohoto stromu jsou srdčité, široké až 30cm. Plodem je dřevitá tobolka o velikosti 4cm, která je plná drobných semen. Stromek je zpočátku velmi rychle rostoucí. Z jara vysazená malá silná sazenice je schopna vyrůst během sezony až o dva metry. Dorůstá velikosti 10 - 20 m dle podmínek. Mrazuvzdornost je vysoká, až pod - 30°C u starších stromů. Mladé rostliny při namrznutí velmi dobře obráží.

Výška rostliny
10 - 20 m dle podmínek.

Nároky
Paulownia není náročná na půdu, když jí samozřejmě vyhovuje nejlépe propustná humózní zemina. Vyžaduje však slunné stanoviště. V době růstu vyžaduje intenzivní zálivku a pravidelné přihnojení. Ke konci sezony je vhodné užití hnojiv se zvýšeným obsahem draslíku, který způsobuje lepší vyzrání dřevnaté části rostliny a tím se zvyšuje její mrazuvzdornost.

Výsev
Semena vyséváme na povrch propustného substrátu (doporučuji drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné). Vlhkost zajišťujte rosením. Výsevní nádoba by měla být přikryta folií či sklem, ale tak, aby povrch neustále větral. Nádobu se semeny je vhodné umístit na slunné straně, klíčení semen je pak spolehlivější a rostlinky jsou silnější. Následně přesazujeme do propustného substrátu. Opět doporučím jako substrát užít čisté kokosové vlákno. Je vzdušné, čisté bez zdrojů nemocí, udržuje ideální vlhkost a rostliny v něm nejlépe vytváří mohutně větvený kořenový systém. Živiny je nutno dodat hnojivy (např. Kristalon start).

Cena činí 24,00 Kč nebo 0,96 € včetně DPH 15% (20,87 Kč nebo 0,83 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 200 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2022

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.