Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Morus alba (Morušovník bílý)
typ: semena

Morus alba - 20 semen

Popis
Morus alba (moruše bílá) původem z Číny a Koreji je opadavý ovocný teplomilný strom, nebo keř s širokou kulatou korunou, porostlý 6 - 15cm dlouhými srdčitými na líci lesklými listy s pilovitým okrajem, kvetoucí v květnu až červnu. Z nenápadných květů, kterými jsou zde samosprašné jehnědy se pak vyvíjejí jedlé sladké plody bílozelené až bílé barvy, tzv. moruše.
Morus alba je v našich podmínkách oblíbeným okrasným i ovocným stromem, jehož květy jsou atraktivní pro včely a plody s antibiotickými vlastnostmi jsou oblíbeným léčivem podporujícím trávení. Lze z nich připravovat šťávy, sirupy, kompoty a známé je téži víno.

Výška rostliny
Strom, nebo keř dorůstající výšky až 20 m.

Plod
Plodem jsou bílé až bílozelené, nebo růžové válcovité moruše hroznovitého tvaru připomínající ostružinu 1 - 2, 5cm dlouhé.

Nároky
Rostlina má ráda teplé slunné stanoviště a mírně kyselou až alkalickou mírně vlhkou propustnou půdu. Je plně mrazuvzdorná až do - 35°C.

Výsev a klíčení
Semena na několik hodin namočte. Následně vyséváme do propustného substrátu cca 1cm pod povrch. Klíčíme při teplotě 20 - 25°C.

Cena činí 24,00 Kč nebo 0,96 € včetně DPH 15% (20,87 Kč nebo 0,83 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2023

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.