Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Morus rubra (Morušovník červený)
typ: semena

Morus Rubra - Morušovník červený - 12 semen

Popis
Morus Rubra (Morušovník červený) původně pocházející z Asie je dlouhověký, statný, vzpřímený listnatý opadavý teplomilný strom, typický proměnlivostí tvarů listů, které jsou vejčité až nepravidelné, tří až pětilaločnaté. Morus Rubra je dvoudomá rostlina, proto je nutné pěstovat samčí i samičí strom. Květy jsou nenápadné nazelenalé jehnědy. Válcovitá plodenství (moruše) tvořená z malých peckoviček bohatá na vitamíny a zvláště pak na vitamín C se vyznačují příjemně sladkou chutí. Lze je konzumovat čerstvé, nebo zpracovávat na šťávu, víno, kompoty, džem apod. Známé jsou i léčivé účinky moruší podporující trávení, antibiotické a pročišťující organismus.

Výška rostliny
Strom dorůstající v dospělosti výšky 8 - 12 metrů.

Plod
Plodem jsou 2 - 3cm dlouhé jedlé sladké moruše, které jsou tvořeny shlukem několika malých peckovic. Dozrávají v červenci až srpnu z červené do tmavě purpurové barvy. V plné zralosti svým vzhledem připomínají ostružinu.

Nároky
Rostlina má ráda slunné stanoviště, případně polostín a výhřevnou vlhkou dobře odvodněnou půdu. Morus Rubra je plně mrazuvzdorný až do - 35°C.

Výsev a klíčení
Semena na několik hodin namočte. Následně vyséváme do propustného substrátu cca 1cm pod povrch. Klíčíme při teplotě 20 - 25°C.

Cena činí 24,00 Kč nebo 1,03 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 12 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.