Zahradnictví Hortus spes - J&V komfort s.r.o., IČ: 05979561
Andrea Slouková
Růžová 100/10, 664 64 Dolní Kounice
hortus.spes@seznam.cz, 777 042 772
Nabízíme široký sortiment rostlinného materiálu za skutečně české ceny. Dodáváme jen sazenice a vzrostlé rostliny nikoliv semena rostlin. Nákup u nás není podmíněn žádnou registrací, proto o Vás nejsou shromažďovány žádné informace. Taktéž není nutný odběr více kusů od jednoho druhu. Cílem našeho zahradnictví je nabídnout zákazníkům velmi široký sortiment rostlin a to jak z naší produkce tak i ostatních zahradníků a to výhradně tuzemských. Rostliny pocházející z našich klimatických podmínek jsou nejvyšší zárukou pro jejich další úspěšný růst.

karta rostliny: Hippophae rhamnoides (Rakytník řešetlákový)
typ: rostlina
označení prodejce: 5930

Hippophae rhamnoides - Rakytník řešetlákový, úzkolistý

Rakytník řešetlákový - Hippophae rhamnoides. Keřovitě, strnule a nepravidelně rostoucí. Zkrácené výhony trnité. Kůra zpočátku stříbřitě šupinatá, později černohnědá. Listy čárkovitě kopinaté, stříbřitě šedivé 1 - 6, 5cm dlouhé. Plody kulovitě vejčité 8 - 10mm velké, šťavnaté. oranžové, s vysokým obsahem vitamínu C. Stanoviště propustné, písčité půdy - nenáročný. Výška 3 - 6m. Kvete březen - duben.
Odrůda "VOROBĚVSKÁ": tato odrůda začíná zrát koncem srpna. Keř je středního vzrůstu a tvoří rozložitou korunu. Výhony jsou hnědé, s šedým ojíněním. Trny jsou spíše sporadické. Listy má velké, tmavě zelené, lesklé. Plody jsou oranžové, se svítivými malinovými líčky na koncích. Jsou kulovitě oválné, podobné dřínu, velké (12 x 8mm, hmotnosti 0, 7 - 0, 8 g). Stopka plodu je dlouhá, do 6mm. Dužina je jemná, kyselá. Úrodnost keře je vysoká, keř dává 11 - 18kg plodů.

Dostupné varianty:       Dostupné velikosti:

Cena činí 139,00 Kč ,

dodací lhůta je 6 dnů, a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2019

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.