Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393
Vítáme Vás v internetovém obchodě Neoseeds, který Vám nabízí tradiční i exotická semena. Specialitou v naší nabídce jsou v sezoně naklíčená semena exotických rostlin. Dále zde najdete atraktivní druhy druhy chilli Jolokia bhut, Trinidad moruga scorpian, několik desítek druhů rajčat a mnoho dalších druhů semen.

karta rostliny: Musa sikkimensis
typ: semena

Mrazuvzdorný banánovník Musa Sikkimensis Red Tiger - 5 semen

Popis
Musa Sikkimensis Red Tiger je mrazuvzdorný, rychle rostoucí a jeden z nejodolnějších druhů banánovníků, pocházející z podhůří Himalájí, charakteristický zvláště svými sytě zelenými listy s červeným žíháním na horní straně. Spodní strana listů je zabarvena rudě po celé ploše. Díky tomuto zvláštnímu zabarvení listů dostal banánovník pojmenování „Rudý tygr“.
U nás je pěstován jako exotická okrasná rostlina, právě pro své velice netradiční a dekorativně působící listy.
Mrazuodolnost nadzemních částí rostliny je do - 6°C. Oddenky přežívají i teploty kolem - 12°C

Výška rostliny
Rostlina v dospělosti dorůstá výšky 3 - 5 metrů.

Plod
Plody banánovníku jsou tvrdé, dlouhé 11 až 15cm a široké 4cm. Svojí chutí připomínají meloun. Dozrávají ze zelené, do hnědé barvy. Obsahují četná černá semena.

Nároky
Rostlinu vysaďte na chráněné slunné stanoviště s propustnou drenážovanou půdou bohatou na živiny. V létě je nutná vydatná zálivka s pravidelným přihnojením jedenkrát týdně.
Zimování - rostlinu na zimu připravíme tak, že ořežeme listy a necháme pouze hlavní stvol, který obalíme jutou nebo netkanou textilií, tak aby stvol neuhnil. Proto je potřeba zajistit rostlině dobrou drenáž. Pokud zimujeme rostlinu v květináči nejnižší teplota je - 10°C.

Výsev a klíčení
Banány klíčí v rozmezí 3 - 6 měsíců, některé druhy i déle. Před výsevem namočíme semena na 72 hodin do vlažné vody. Vodu každý den vyměníme. Následně semena vyséváme do propustného substrátu (vhodné kokosové vlákno). Po vyklíčení následuje výsev do propustné zeminy. Malé rostliny se pěstují v květináčích. Po dostatečném zesílení se vysazují do volné půdy.

Cena činí 24,00 Kč nebo 0,96 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.