Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Hibiscus moscheutos (Ibišek bahenní)
typ: semena

Hibiscus Moscheutos mix barev - 15 semen

Popis
Hibiscus Moscheutos mix barev (ibišek bahenní) z čeledi slézovitých je nepřehlédnutelná dekorativní exoticky vyhlížející mokřadní trvalka odolná proti mrazu, kvetoucí od léta do pozdního podzimu velkými atraktivními květy, porostlá velkými sytě zelenými deltoidními až trojlaločnatými listy, pocházející z USA a Texasu, kde roste běžně ve velkých skupinách v mokřadech a podél říčních systémů. U nás je pěstována jako vzhledově velice přitažlivá okrasná rostlina, vhodná jak k pěstování ve volné půdě, tak i v nádobách. Mrazuodolnost až do - 25°C.

Výška rostliny
Rostlina dorůstá výšky až 120cm.

Květ
Nápadné atraktivní květy v rozsahu barev od bílé, odstíny růžové až po červenou s temnou skvrnou uprostřed dorůstají až do 25cm v průměru.

Nároky
Rostlina má ráda slunné stanoviště, vlhkou propustnou půdu a pravidelnou zálivku. Na zimu můžete rostlinu zamulčovat. Z jara seřízneme suché stonky asi 5cm nad zemí. Rostliny pěstované v nádobách zazimujeme na bezmrazém místě při teplotě okolo 10°C. Od podzimu do jara má rostlina období vegetačního klidu, kdy stačí zálivka jedenkrát měsíčně.

Výsev a klíčení
Semena namočte na 24 hod. do vody. Následně vyséváme do propustného substrátu cca 1 - 2cm pod povrch. Klíčíme při teplotě 20 - 25°C.

Cena činí 24,00 Kč nebo 1,03 € včetně DPH 12% (21,43 Kč nebo 0,92 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 15 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.