Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Phaseolus vulgaris (Fazol obecný)
typ: semena

Fazol Metro - vigna čínská - 30 semen

Popis
Fazol Metro (Vigna čínská) (Phaseolus vulgaris) je tyčková odrůda fazole, která je určena pro sklizeň čerstvých lusků k tepelnému zpracování i ke sterilizování. Lusky jsou zdrojem vlákniny, železa, zinku, vápníku, draslíku, vitamínu C a vitamínů skupiny B. Fazole jsou doporučovanou potravinou při redukčních dietách, působí močopudně, posilují srdce a krevní oběh. Díky těmto jejím vlastnostem našly široké uplatnění v kuchyni.

Výška rostliny
Rostlina vyžaduje z důvodu velikosti lusků oporu.

Plod
Plodem jsou až 1 m dlouhé, rovné nebo mírně prohnuté lusky jednobarevné nebo žilkované. Semena mají různý tvar, velikost i zbarvení, nejčastěji jsou ledvinovitá až klínovitá.

Nároky
Rostlina má ráda slunné stanoviště, lehčí písčitohlinitou propustnou půdu s dostatkem humusu a vápníku, dostatečnou pravidelnou zálivku a občasné přihnojení hnojivem s obsahem dusíku. Nesnáší kyselé půdy.

Výsev
Vyséváme od května do července, pokud teplota půdy neklesá pod 10°C, do hnízd po 3 - 4 semenech do hloubky 6 - 8cm. Spon výsevu 60 x 60cm, nebo do řádků vzdálených od sebe 30 - 40cm. Vzdálenost v řádku by měla být cca 20 - 25cm.

Cena činí 12,00 Kč nebo 0,48 € včetně DPH 15% (10,43 Kč nebo 0,42 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 30 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2022

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.