Facebook
 
 
 
Vodní Svět, IČ: 11561904
Slavoj Slívka
Hradištská 134, Český Těšín - Mistřovice 735 62
ivodnisvet@seznam.cz, 605 958 267
Prodej je zahájen v období probuzení vegetace, přibližně od poloviny května do konce října (končí s prvními mrazíky). Veškeré rostliny pochází z vlastních zdrojů z duvodu balného zdarma prosím o minimální cenu obědnávky 200 kč.

karta rostliny: Nymphaea alba (Leknín bílý)
typ: rostlina

Leknín bílý

V půdě dna je zachycen podzemní plazivý stonek, který se nazývá oddenek. Z něho vyrůstají do půdy dna kořeny, vzhůru k hladině rostou listy a květy. Řapíky listů a stopky květů jsou tak dlouhé, jak hluboká je voda. Uvnitř listů i stopek květů jsou dutiny vyplněné vzduchem, které nadnášejí čepele listů i květy a umožňují plavání na hladině. Z květů se vytvářejí plody. Jejich semena přezimují pod vodou. Na podzim listy uhynou a zimu přežívá jen oddenek s kořeny v půdě dna. Z něho na jaře vyrostou nové listy a květy. Leknín je vytrvalá, v Česku zákonem chráněná rostlina.

Cena činí 50,00 Kč ,

dodací lhůta je 5 dnů, a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


(c) Aleš Kyral 2007 - 2019

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.