Facebook
 
 
 
Vodní Svět, IČ: 11561904
Slavoj Slívka
Hradištská 134, Český Těšín - Mistřovice 735 62
ivodnisvet@seznam.cz, 605 958 267
Prodej je zahájen v období probuzení vegetace, přibližně od poloviny května do konce října (končí s prvními mrazíky). Veškeré rostliny pochází z vlastních zdrojů z duvodu balného zdarma prosím o minimální cenu obědnávky 200 kč.

karta rostliny: Carex (Ostřice)
typ: rostlina

Ostřice

Rostlina dosahující výšky nejčastěji 50 - 150cm. Vytrvalá, netrsnatá s plazivými oddenky a dlouhými výběžky. Listy jsou střídavé, přisedlé, s listovými pochvami, na bázi čepele je tupý až zaokrouhlený jazýček. Lodyha je ostře trojhranná - sivozelená. Čepele jsou asi 10 - 20mm široké, na rubu skorko hladké, do 3/4 listu s výraznými anastomózami. Bazální pochvy jsou nejčastěji bledě hnědé často s červeným nádechem. Samčích i samičích klásků bývá nejčastěji 2 - 5. Dolní listen je delší než celé květenství a naspodu má krátkou pochvu. Okvětí chybí. Blizny jsou většinou 3. Plodem je mošnička, která je 5 - 7mm dlouhá. V ČR kvete v květnu až v červnu.

Cena činí 20,00 Kč ,

dodací lhůta je 5 dnů, a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


(c) Aleš Kyral 2007 - 2019

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.