Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393
Vítáme Vás v internetovém obchodě Neoseeds, který Vám nabízí tradiční i exotická semena. Specialitou v naší nabídce jsou v sezoně naklíčená semena exotických rostlin. Dále zde najdete atraktivní druhy druhy chilli Jolokia bhut, Trinidad moruga scorpian, několik desítek druhů rajčat a mnoho dalších druhů semen.

karta rostliny: Delonix regia (Flamboyant královský)
typ: semena

Delonix Regia - Ohňový strom - 5 semen

Popis
Delonix Regia "Ohňový strom" je endemitem Madagaskaru, odkud se rozšířil pro svoji krásu do celého světa. Byl zařazen mezi top 5 nejkrásnějších stromů světa. Ve svém přirozeném prostředí dorůstá do výšky 6 - 8 m, u nás jako interierová rostlina při dobré péči 2 - 3 m. Listy tohoto stromu jsou drobné, ale složené, dvakrát zpeřené, tmavozelené, celková velikost okolo 50cm. Květy dosahují velikosti 10cm, jsou složeny v květenství dosahující velikosti až 50cm. Po odkvětu se vytváří lusky dlouhé 30 - 60cm, které obsahují velké množství semen.

Výška rostliny
Ve svém přirozeném prostředí dorůstá do výšky 6 - 8 m, u nás jako interierová rostlina při dobré péči 2 - 3 m.

Nároky
V našich podmínkách je tato rostlina díky tepelné odolnosti vůči mrazu předurčena pro pěstování v interiéru, zimní zahradě či skleníku. V zimním období by teplota neměla klesnout pod 10°C i když krátkodobě snáší - 3°C. Rostlina vyžaduje dostatek světla. V letních měsících velmi prospívá letněnění na zahradě v polostínu. Rostlina má ráda noční ochlazení. Na půdu je Delonix nenáročný, vyžaduje však dobrou drenáž. Nesnáší přemokření a toto platí obvzlásť v zimních měsících, kdy by měla být zálivka velmi mírná.

Výsev a klíčení
Slupka semene je velmi tvrdá a těžko propouští vodu. Proto před vlastním klíčením semena napilujte z boku delší strany, např. pilníkem na nehty! Takto upravená semena začínají klíčit do jednoho týdne. Pokud semeno není skarifikováno, klíčení trvá podstatně déle. Pro klíčení použijte kokosové vlákno, které je ideálně vzdušné, dobře se v něm udržuje ideální vlhkost. Vlhkost substrátu by neměla být příliš vysoká, aby nedošlo k uhnití semen.

Cena činí 28,00 Kč nebo 1,12 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.