Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Wisteria sinensis (Vistárie čínská)
typ: semena

Wisteria Sinensis - Vistárie čínská - 5 semen

Popis
Wisteria Sinensis neboli Vistárie čínská je královnou mezi popínavými dřevinami. V našich podmínkách plně mrazuvzdorná liána, dosahující délky kolem 12 m. Kvete před rašením listů. Květy se rozvíjejí téměř současně a vytvářejí tak efektní fialové vodopády. Po odkvetení narůstají velice dekorativní tvrdé kožovité jedovaté lusky. Listy jsou velké, jasně zelené, lichozpeřené a na rostlině vydrží dlouho do zimy. Husté olistění exotického vzhledu brzy zakryje i podpěru, která je u této popínavé dřeviny nutná. Je vhodná na pergoly nebo treláže. Doba květu duben - červen.

Květ
Květy Wistarie Sinensis jsou typické motýlokvěté, fialově modré až fialové, uspořádané do hroznu o délce 25 - 35cm.

Nároky
Slunné stanoviště, propustná půda s obsahem vápníku. Množství slunce přímo ovlivňuje množství květů. Pro větší množství květů v následujícím roce je vhodné odkvetlé květy ostříhat.

Výsev a klíčení
Semena vysaďte přímo na místo do konce května k opoře na slunné místo 2 - 3cm hluboko. Sázíme-li později, je vhodné semena vysadit do květináče, přezimovat v bezmrazé místnosti s teplotou do 10°C a vysadit do volné půdy až z jara v následujícím roce.

Cena činí 28,00 Kč nebo 1,12 € včetně DPH 15% (24,35 Kč nebo 0,97 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2022

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.