Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Brassica oleracea (Brukev zelná)
typ: semena

Zelí hlávkové Holt - 100 semen

Popis
Zelí hlávkové Holt (Brassica oleracea) je pozdní bílá odrůda. Vyznačuje se dobře uzavřenou, hustou, pevnou hlávkou, která je menší kulovitá až lehce zploštělá. Vegetační období je dlouhá cca 180 - 186 dní. Rostlina obsahuje především vitamín C a vitamíny skupiny B, je bohatá na vlákninu. Z minerálních látek můžeme jmenovat fosfor, vápník, hořčík a síru. Působí příznivě na zažívání, imunitní systém a dobře pročistí organismus. Hlávkové zelí má výbornou chuť, používáme jej k přímému konzumu jak syrové, tak i po tepelné úpravě. U této odrůdy sklízíme v měsíci říjnu až listopadu hlávky, které váží cca 2 - 3kg, jsou velmi dobře skladovatelné.

Nároky
Rostlinu pěstujeme na středních až těžkých, propustných a dobře vyhnojených půdách pod dostatečnou závlahou.

Výsev a klíčení
Hlávkové zelí se pěstuje ze semen, která vyséváme od února do března do nádoby s propustným substrátem 0, 5cm pod povrch. Semena klíčí při teplotě okolo 20 - 25°C. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů. Malé sazenice vysazujeme v dubnu do řádků vzdálených cca 60cm. Tuto odrůdu můžeme vysévat přímo na záhon od dubna cca 2cm pod povrch, po vzejití rostlinek vyjednotíme do sponu 60 x 60cm.

Cena činí 14,00 Kč nebo 0,56 € včetně DPH 15% (12,17 Kč nebo 0,49 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 100 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2022

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.