Zahradnictví Hortus spes - J&V komfort s.r.o., IČ: 05979561
Andrea Slouková
Růžová 100/10, 664 64 Dolní Kounice
hortus.spes@seznam.cz, 777 042 772
Nabízíme široký sortiment rostlinného materiálu za skutečně české ceny. Dodáváme jen sazenice a vzrostlé rostliny nikoliv semena rostlin. Nákup u nás není podmíněn žádnou registrací, proto o Vás nejsou shromažďovány žádné informace. Taktéž není nutný odběr více kusů od jednoho druhu. Cílem našeho zahradnictví je nabídnout zákazníkům velmi široký sortiment rostlin a to jak z naší produkce tak i ostatních zahradníků a to výhradně tuzemských. Rostliny pocházející z našich klimatických podmínek jsou nejvyšší zárukou pro jejich další úspěšný růst.

karta rostliny: Fragaria (Jahodník)
typ: rostlina
označení prodejce: 7020

Fragaria annanasa "Miss" - Jahody jednouplodící

Vyšlechtěna v Itálii v rámci projektu zlepšení genetického potenciálu v oblasti Emilia Romagna ve spolupráci instututů CMVF a Výzkumnéhe ústavu rostlinolékařského (patologia vegetale) na univerzitě v Boloni a Výzkumného ústavu ovocnářského ve Forli (Instituto Sperimentale per la Fruticultura - Sezione di Forli). Pochází z křížení 86. 285. 1 80. 39. 1(Comet x Honeoye) x Dana. Vyšlechtěna v roce 1986, uznána v roce 1988. Komerční rozšíření až od roku 1993. Právně chráněna v Itálii (no 2095) Vlastnosti, rostlina: Středně až velmi košatá, habitus středně rozpínavý, hustota olistění střední, vzrůst střední, střední uniformita růstu, vysoká produktivita. List: Tvar listu protáhle eliptický, ozubení ostré, velikost střední, barva svrchní strany listu tmavě zelená, list velmi lesklý, řapík krátký. Květ: Kvete ranně 6 dní před Marmoladou, květ je nad úrovní listů, okvětní plátky od 5 do 8, koruna střední až velká, kalich menší velikosti než korunka, květ obsahuje tyčinky, nulová až slabší intenzita druhého kvetení. Plod: Průměrná hmotnost plodu velmi velká První plody: tvar válcovitý, nepravidelný, střední uniformity, špička useklá nebo zdvojená, kalich vystouplý nad úroveň plodu. Následné plody: kónické, pravidelné, uniformita střední, špička špičatá, kalich vystouplý nad úroveň plodu, povrh plodu středně rezistentní, barva oranžověčervená, vysoký lesk, barevná uniformita střední, špička oranžověčervená. Kalich: Střední až menší, střední oddělitelnosti, kališní lístky střední až velké, okraj celistvý, volné nebo srostlé. Nažky: Žluté nebo zelené, malé, slabá hustota na plodu, ve stejné úrovni s povrchem plodu. Maso plodu (pulpa): Matně červená, střední hutnost (konzistence), středová dutina v plodu je velká, středně sladká chuť, velmi vysoká kyselost, střední aromatičnost. Kvete od 12. 4 do 4. 5. sklízí se od 20. 5 do 12. 6. Průměrná hmotnost plodu: 24, 9 g. Cukry: fruktóza 2, 2g, glukóza 1, 9g, sacharóza 0, 0g /100g. Kyseliny: jablečná 559mg, citrónová 738mg, askorbová 11mg/100g. Doporučována do vyšších poloh. Doporučení: Jedinečný ranný kultivar zajímavý pro pěstování. Kvete velmi brzy.

Cena činí 10,00 Kč ,

dodací lhůta je 6 dnů, a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2019

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.